Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik konfiguráció legyen? -...

Melyik konfiguráció legyen? - AMD vs. Intel -

Figyelt kérdés

ASUS Sabertooth 990FX

Radeon HD 6950 2GB GDDR5

AMD FX-8150 3.6GHz

Corsair CMZ 16GB-1600mhz

OCZ 600W

Corsair CSSD 90GB Sata3

Corsair Hydro H40


Vagy az alaplap

MSI Z68A-G45 (B3) egy Intel i7-2700k-val és vagy ezzel a VGA-val vagy egy GTX 560Ti 448 Cores.


2012. márc. 15. 20:25
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ergo a Z68-as lap jó lesz?
2012. márc. 15. 20:48
 12/25 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nem kell az integrált, akkor egy P67 is jó.
2012. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

X58-ast ne! szerintem egy i5-2500K, és egy GA-Z68X-UD3-B3 megteszi (de persze az msi lap is jó)

Alex meg azért őszintén szólva elég nagy baromságot ír. nincs benne integrált vga, az már egy kicsit túlzás lenne (a AMD APU-i sem érnek föl egyáltalán egy dVGA-val (főleg, hogy csak integrált GPU), de az intel IGP-je...), de azért persze jól jöhet


az i5-2500K-val spórolsz kb 30 rugót, amit vagy megtartasz, vagy mégjobb videokártyát veszel


az i7-2700K semmivel sem jobb az i7-2600K-nál, csak azzal a 100 MHz-el, ami a tuningolhatóság miatt nem ér semmit, szóval ez a semmi nem ér meg még 2000-et se, és elég az az i5-2500K

2012. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Integrált VGA-t az Intel IGP-re értettem. :)
2012. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hát igazság szerint nem kell az integrált VGA,mert krvra semmit sem ér!:D Ezt viszont megfontolom, hogy lehet 2600k-t veszek ha jobban húzható mint a 2700k-é.

Z68 mellett maradok, valami miatt az a szimpatikus:)

Magyarul akkor minden jó, és inkább az I7-es config mint az FX8-as, viszont a videókártyával jó tippet adtál!Köszi

I5 az egy kicsit gizda, meg annyira nem érdekel, hogy olcsóbb.

2012. márc. 15. 22:35
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha keményen akarsz effektezni és 3D-zni, akkor nVidia Quadro
2012. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Tudom, de nem akarok keményen és amúgy se Quadro-t vennék, hanem FirePro-t.

Egy FirePro V7900 ezerszer jobb mint egy Quadro4000 pl és egy árban vannak!

2012. márc. 15. 23:13
 18/25 anonim ***** válasza:

ki írta, hogy a 2600K jobb? csak azt írtam, hogy a tuning miatt lényegében annyi a különbség, hogy máshova lőtték be az alapórajelet, de mivel ezt kedvedre módosíthatod, nincs semmi értelme. és ha nem érdekel a pénz, dobd csak ki nyugodtan annak ellenére, hogy az i5-ös is simán kihajtja a vga-t, de te tudod!


bocsi, hogy így erőltetem, de ezt miattad teszem, a te érdekedben, mivel így sokkal jobban járnál.

pár ezerrel drágábban vehetnél egy antec H2O 620 hűtőt,

két ilyen ram kit-et: [link] (cl7 időzítés miatt sokkal jobb tuningra, az órajel meg ugye a tuning révén nem fontos),

ilyen SSD bőven elég: [link] (csak a rendszerindításnál számít igazán, így elég a windowst, a drivereket és a vírusírtót rátenni, ehhez meg elég 60 giga)

mellé nem árt egy HDD is: [link]

tápból ilyet vegyél: [link]

még így is olcsóbb kb. 10 000 Ft-tal, amit még további extrákra költhetsz, pl. néhány venti (ott van pl. az Aerocool Shark, az árához képest elég jó a teljesítménye, véleményem szerint a legjobb ár/teljesítmény aránnyal rendelkezik), vehetsz még a H2O 620-nál is jobb proci hűtést, vagy bármi mást (új optikai meghajtó, jobb ház stb.)

2012. márc. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Alex meg azért őszintén szólva elég nagy baromságot ír. nincs benne integrált vga, az már egy kicsit túlzás lenne (a AMD APU-i sem érnek föl egyáltalán egy dVGA-val"

Ne zavarjon hogy te is akkora balgaságot írtál mint egy ház.

Az egy dolog hogy teljesítmény maguk mögé utasítanak néhány dVGA-t, egyes szempontból minden létező dVGA-nal jobbak(azonnali elérés, nem lomha pci-e port).

A másik meg hogy az Agility 3-at jobb kerülni, SSD-ből a samsung 830-at, corsair force 3/gt-t ajánlom.

Ja és a giga lpokat is kerülném, megénekeltem már pár tucatszor miért...


Kérdező az i7 2700K és 2600K között a különbség annyi hogy gyárilag eggyel feljebb van a szorzó, semmi értelme azt venni egy kattintás a 2600K-val és ugyan ott vagy. Kompakt vízhűtést se venném, ha tuning is a cél inkább egy jobb léget.

Tápból meg valami bejáratottabb márkát. A HD7850 megint jó tipp, úgy mint a Fermi általános számításokra készült, még jól jöhet.

Abba viszont nem vagyok biztos hogy az i7-es gép a nyerő, nézz szét tesztek után melyik programban melyik hogy szerepel.

2012. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Utolsó: Tudnál nekem esetleg linkelni ilyen teszteket?Sehol se találok erre vonatkozó összehasonlítást.

Tudom, hogy egy xeon proci jobb lenne amúgy, de az már más kategória. SSD-ből szerintem egy ADATA, vagy a Plextor a legjobb teljesítményben.És ha mondjuk egy hydro 100-as lenne?Milyen léghűtést ajánlanátok?


Utolsóelőtti: Hát nem tudom, azért a programok futtatásánál sem mindegy, hogy SSD vagy HDD pár lényeges különbség valóban nincsen. HDD-t azért nem írtam, mert az már itthon van, olyan amit leírtál, csak 2x2TB-os. Mert kell a hely.És 60GB vagy 90GB őszintén nem mindegy?

és igen, a gygabite-ot láthatóan mindenből kerültem,mert tisztában vagyok vele, hogy milyenek mostanság.


HD7850 vagy HD 7870? Mi a különbség 2db 2GB-os kártya közt?


Intel i7-2600k-nál hogyan képzeljem el az overlockot? Mit kell hozzá csinálni, vagy miért írtad, hogy 1 kattintás?

2012. márc. 16. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!