Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória probléma ?

Memória probléma ?

Figyelt kérdés
Aki ért a gépehez attól azt kérem hogy segítsen! Nekem egy ASRock ALiveNF6G-GLAN alaplapom van, amiben van 2 x 1GB DDR2-es memória és az everestel ezeket olvasom a memórákról: Memória sebessége DDR2-800 (400 MHz) de viszont az alaplapról pedig azt olvasom hogy :Supports DDR2 1066*/800/667/533 non-ECC, un-buffered memory, ez gondolom azt jelenti hogy ezeket a memóriákat támogatja. De akkor most ezek a számok a 1066 /800/667/533 ez a Mhz vagy a memóriának valami típusa mert az én memóriám ugye 400 Mhz de ott van hogy DDR2-800 most akkor az oldalon leírtak a mhz-re vagy a memória típusára vonatkoznak mert lehet hogy tényleg nem kompatibilis mert a gép megy deviszont olyan problémáim vannak hogy minden beindításnál folyamatosan pittyog és nincs kép és ki kell nyomni és újraindítani, és még az is a problémám hogy hajlamos túlmelegdni és leálni az MCP alapfokon 80 C-fok. Lehet ehez köze?
2012. márc. 8. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálj ezen az oldalon körülnézni. De lehet kérdezni is.

[link]

2012. márc. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem megfelelő ram lenne a gépedben el sem indulna csak mint ahogy írtad "pittyogna".A pittyogás hardver hibát jelez,bootoláskor ha nem találja az eszközt pittyog.A melegedés viszont egyértelmüen káros szinten van,általában 65-70 foknál van beállítva biosban a kikapcsolás a proci védelme miatt.Ellenőrizd a ventillátorodat és alatta a hűtőborda közűl takarítsd ki a pórt.Ilyen hőfoknál ha huzamosabb ideje fennál meghajlik a hűtőborda és a hőpaszta üvegszerüenn felkeményszik és nem képes ellátni a hőközvetítő feladatát(sok ilyennel találkoztam).Célszerű ujjrapasztázni(lekaparni)a procit.A szavaidból úgy vettem észre hogy ehhez nem értesz javaslom fordulj olyan emberhez aki csinált már ilyet,nem bonyolúlt hamar megvan.Sok sikert.
2012. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

DDR azt jelenti = Double Data Rated, vagyis duplán.

400Mhz a zárójelben azok 800Mhz-s ramok.


[link]


Az alaplapod 16GB ram-ig támogatja, szerintem másra dobtad a latenciót mint amire lehet a moduloknál, dobj mint AUTO-ra.


Túlmelegedés a chipsetnek pedig hogy nem szellőzik a házad, ventillátor neki :)

2012. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb. egy hete vettem bele 3 hűtő ventillátort és semmit nem érnek! :D De köszi a válaszokat!!! Viszem szervízbe! :D
2012. márc. 10. 00:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!