Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lett az alaplapommal?...

Mi lett az alaplapommal? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Általában nem szoktam meglepödni semmilyen hibán de ez kiakasztott. Pénteken nagyban gépezte. Egyszer csak úgy döntöttem , hogy másolok pár dolgot a táblagépemre. Amikor bedugtam az usb-t a gép rögtön kilötte magát zárlatvédelemre. Kihúztam majd visszadugtam viszont szint ugy nem kapcsolt be. Gondoltam reggel ujra próbálom. Na igen ám csak reggel is ugyan ez volt a hejzet. Szétszettem. Elsöre feltünt, hogy a déli hid (legalábbis azt hiszem a nagy fekete intel chipröl van szó) kikapcsolt állapotban elkezd melegedni és pár másodperc után meg se lehet fogni. Gondoltam oké chip készlet kampec új alaplap kell. Ez az alaplap egy HP D530 SFF szépség volt. Na most volt itthon elfekvöben egy másik ugyan ilyen alaplap. Be is raktam gép indul de a post screen nél leragadokivel nem volt az elem benne félig resetelte a BIOS-t és F1 et kéne nyomnom csakhát a billentyüzet nem müködik. Vagyis nem maga a bill. Mivel egy bill. Sem müködik vele. A másik meglepetést a fél bios reset okozta. Az alaplap fél évig volt elem nélkül. Amikor most kapott egy elemet kiírta, hogy mem volt elem de amit beállítottam post screen üzenetet( tulajdonosnevet ki lehet bele iratni a post screenre) az megmaradt és kiírta hogy csak a komfig lett módosítva de a beálítások nem álltak vissza. Szóval az lenne a kérdésem, hogyan tudnám resetelni teljesen a biost (amit már meg kelett volna, hogy tegyen az elemhiány miatt) illetve, hogy miért nem müködhet a bill. A válaszokat elöre is köszi. Ha valamit rosszul irtam az annak tudható, hogy telórol írtam és igen csak szokatlan a rendes bill. Után.
2012. febr. 19. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Tippre USB zárlat, nézd meg alaposan az összes USB portot, hogy nincs e elgörbülve valamelyikben az érintkező.
2012. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
megoldódott az volt a gond köszi. :D
2012. febr. 22. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!