Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az INTEL Core...

Mi a különbség az INTEL Core i5-2500 és az INTEL Core i5-2500K között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hart írta:


Az hogy nem tudod állítani a CPU szorzóját, ez sandyknél azt jelenti hogy nem lehet tuningolni.


Ez így nem igaz ! Ha a Front side bus órajalét emeled , emelkedik a proci meg a memó órajele is . Igaz , hogy jóval nehezebb és számolgatni kell , hogy működőképes legyen , plusz feleslegesen húzod szét az északi hidat , de lehet tuningolni a szorzózár nélküli procirt is ! Teljesen igaz , hogy jóval egyszerűbb szorozni .

2012. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen általában lehet alapórajellel is tuningolni (az FSB elnevezés már a múlté), de a Sandy procikban lévő PCIe vezérlő nem osztható vissza, így alapórajel emelésnél hamar instabillá válik (ha jól emlékszem), ezért van az, hogy ennél a szériánál jóformán csak a K-s procik húzhatók.
2012. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszi ! Ment a zöld .
2012. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Lupi00

Azt mondjuk elfelejtetted hogy ilyen módon jó ha 50Mhz-t rá tud húzni, utána teljesen instabil, szóval ezért írtam hogy ergo ha nem K-s tuningolhatatlan. Szóval igen, nem teljesen igaz, de gyakorlatban az eredménye kb ugyan az, ezért is írtam hogy a sandyknél, de nyugi nem haragszok én is szoktam akadékoskodni :D

2012. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Panda Péter ***** válasza:

50MHz? 10-et nem lehet...

a ref órajel tuning a sandy-nél NEM OPCIÓ. ne keverjük más architektúrákkal.

2012. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor még annyit se, bár tök mindegy nem véletlen írtam hogy csak a K-s tuningolható.
2012. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!