Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az INTEL Core...

Mi a különbség az INTEL Core i5-2500 és az INTEL Core i5-2500K között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A K-t szorzózár mentes(tuningolható) de ki maradt belőle a vt-x.
2012. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A szorzózár, néhány kimaradt technológia mint pl a VT-x és az integrált GPU-k se egyformák. Amúgy mielőtt kérdést kiírsz lesz egy ajánlott lista olvasd át!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..

2012. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mi az a szorzózár és a VT-x?
2012. febr. 18. 22:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Az hogy nem tudod állítani a CPU szorzóját, ez sandyknél azt jelenti hogy nem lehet tuningolni.

Am nem VT-x ha nem a VT-d amit nem támogat elírtam.

Ez a virtualizáció hardveres gyorsítására szolgál, a legtöbb embernek jelenleg semmit nem ér.

2012. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze a későbbiekben elég sokat is érhet ezért ha nem feltétlen a tuning az elsőd leges szempont vedd a simát.

Am amit linkeltem olvasd át.

2012. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szorzózár: A kártya szorzóját kell nővelni ahhoz hogy állíts a MHz-en.
2012. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pontosabban:

CPU magórajel = alapórajel * CPU szorzó

Tehát a CPU órajelét szorzó növeléssel (ha a CPU nem szorzózáras) vagy alapórajel növeléssel lehet elérni. Mivel a Sandy prociknál az alapórajel növelés nem igazán járható út, csak a szorzó emelése marad, de ezt viszont csak a K végű modellel lehet megcsinálni (mivel nincs szorzózár azaz a CPU szorzóját a gyári érték fölé lehet emelni a BIOS-ban).

2012. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Panda Péter ***** válasza:
szerény véleményem szerint a VT-d a jövőben nagyon jól jöhet (jobban, mint az órajelemelés), és egy ilyen árú procit az ember nem két hónapra megy, szóval én a simát venném (illetve én nem vennék intelt, de ha mégis azt akarnék, akkor a simát venném :D).
2012. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
akkor azt kérdezném hogy melyik a jobb? Mert "csak" pár ezer forint a különbség a 2között.
2012. febr. 18. 23:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod tuningolni a sima.ha akarod akkor a K-s
2012. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!