Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok laptopot ajánlani...

Tudnátok laptopot ajánlani lánynak?

Figyelt kérdés

Unokahúgomnak kellene, aki 18 éves és amikor megkérdeztem, hogy mégis milyet szeretne, azt felelte, valami bordót. Úgyhogy pc-guruk, intel-amd harcos fenegyerekek kíméljenek, egy kicsi (de nem túl kicsi), könnyű gép kell általános használatra, de inkább internet, zenehallgatás, max szövegszerkesztés, és nagyon fontos a fészbúkállóság. A szinben hozhatunk kompromisszumot, lehet ciklámen, rózsaszín, sárga, végülis mindegy, csak ne fekete meg szürke. A nem túl rendszerigényes felhasználás végett max. 100 db. ezrest vagyunk hajlandóak áldozni arra, hogy szemünk fénye időben vissza tudjon igazolni mindenkit, miközben szól a dükkündüssün. Nem vagyok hülye a számítógépekhez, de a laptopok világa egyáltalán nem került be a látókörömbe, ezért kérek segítséget a könnyű, fészbúkálló, színes laptop használók népes táborától, hölgyektől-uraktól egyaránt.

Ilyen alapon persze bemehetnék egy boltba és megvehetném bármelyiket ami szép, de azért érdeklődök mert gagyit nem akarok, fontos azért a megbízhatóság és a teljesítmény is, az aránylag hosszú aksi üzemidő is, szóval nem csak a külcsín, hanem a belbecs is legyen megnyugtató. Ja, oprendszer nem kell. Köszönöm előre is!


2012. febr. 12. 15:08
 1/8 Balogh István Lajos ***** válasza:

Nos ha segíthetek : Kicsi vagy Nagy gép kellene?

Ugyanis a kisgépeket lehet hurcolászni és 5-6 órán keresztül üzemeltetni folyamatosan.A Nagy viszont nehéz és csak 1.5 - 3 órát biztosít ilyen ár tartományban.Lényeg hogy kamera-mikrofon legyen beépítve,de akár pár aprócska tesztet is küldhetek amiből egyértelműen tudnak majd dönteni.A PROHARDVER.HU VOLT ANNO NEKEM IS A SEGÍTSÉGEMRE A TESZTEKBEN!Ár érték arány - teljesítmény és akkumulátor üzemidő - ezek a lényeges kérdések.Az utóbbi ha fontos ,akkor mindenképpen valamelyik Mini netbook közül választanék.Ezek a bőven ár alatti kategóriák,már rendelkeznek mindennel amit Ön követelményként támaszt.Sajátom : PackardBell fél éves - komoly tudással rendelkezik,de üzemideje a harmada az Acer típusúaknak - a nagy képernyő miatt is.Megközelítőleg 2.5 - óra...B.i.L

2012. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Laptopokhoz gyártanak felragaszthatós matricát amit ráraksz és jól néz ki netbookhoz is valószinüleg gyártanak de én még nem láttam bár nem is kerestem.

Keress ilyesmit és aztán keress 1 laptopot ami megfelelő aztán rárakod matricát és olyan szinű mintás stb amilyet akarsz

Sony Vaio-t ajánlom netbookban nekem az van és megbízható és minden szempontból jó aránylag olcsó is 40 ezer volt

2012. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából nem a legkisebb méretű kellene, még akkor sem, ha annak tovább tart az aksija. Laptop kell kb. 15"-os képernyővel, tehát hogy egy filmet is meg lehessen nézni a képernyőjén és ne nagyítóval kelljen netezni. Tehát a nagyok közül kellene egy kisebb verzió. Legtöbbször 220V-ról lenne használva. (iskola, koli, otthon, hálisten nem plázacica)

A teszteket, linkeket nagyon megköszönném, rám van bízva a választás és nem szeretnék mellényúlni, kicsit izgulok is. Pláne a szín miatt!!!

2012. febr. 12. 16:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez a matrica nem rossz ötlet, de ez csak a tetejére van ugye? Jaj csak nehogy hozzám vágja mert a taccspad fekete! (Csak viccelek, ő egy tüneményes teremtés)
2012. febr. 12. 16:46
 5/8 Balogh István Lajos ***** válasza:

Nagyon szívesen - mellékelten küldöm a teszt oldalát!Itt jegyezném meg,hogy az összes oldalt érdemes áttanulmányozni,de ha az üzemidő fontos,akkor a legjobbat érdemes választani.Fontos,hogy Full-Hd film - nézéssel az üzemidő mennyi.Persze az árak itt magasabbak,de biztos talál megfelelő alternatívát.Nekem a PackardBell TK81 típusú készülék a teljesítmény miatt tetszett meg és azt is vásároltam meg...

Itt a teszt :

[link]

ui:ha mégsem tudna választani érdemes rákeresni *ár szerint + garancia és teszt mellékletekre,ami megkönnyíti a választást.

B.i.L

2012. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de ezek sajnos nem férnek bele a 100 ezres keretbe, tavaly októberben íródott a cikk, akkor voltak 160 körüliek. Most ez csak még több lehet.
2012. febr. 12. 18:49
 7/8 Balogh István Lajos ***** válasza:

Itt még érdemes körbenézni :

[link]

2012. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 15. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!