Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD radeon vagy NVDIA?

AMD radeon vagy NVDIA?

Figyelt kérdés
melyik jobb notebookba? melyik fogyaszt kevesebbet, és melegedés szempontjából melyik a jobb?

2012. febr. 11. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nVidia vezérlőket, még ha néha el is voltak maradva az Atitól, én mindig jobban szerettem (IT szervizcégem van, tehát nem otthoni felhasználót tükröz).


Sajnos meghibásodásban sokkal rosszabb mutatókkal rendelkezik az Ati. Amíg bejön öt-tíz elromlott Ati kártya, addig egy nVidia. Az Ati folyamatosan driver problémákkal is küszködik a mai napig (az egyikkel ez a játék nem megy, a másikkal az).


Laptopban kritikus a hűtés jó megvalósítása, de ezt sajnos csak akkor láthatod, ha szétszeded. :)


A Lenovo márkán kívül mást semmit sem ajánlanék, elég sokat látok belülről, a többiek elég siralmasak.


(Szóba jöhetne a Dell is, de abból meg csak az üzleti szériát tudom jó szívvel ajánlani, ami 300+ eFt.)


Melegedésben nincs jelentős különbség.

2012. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda Péter ***** válasza:

"Az Ati folyamatosan driver problémákkal is küszködik a mai napig (az egyikkel ez a játék nem megy, a másikkal az)."

ne haragudj, de ezt muszáj megcáfolnom. teljesen jók a driverei.


megbízhatósággal sincs probléma, illetve ha van, azért nem az ATI (illetve AMD), hanem az adott notebook gyártója felelős (elégtelen hűtés pl).

illetve gondolom nem kell emlékeztetnelek a pár éve lezajlott botrányra, ahol kiderül, hogy konkrétan a teljes 8x00M széria (illetve a 9x00M egy része is) tervezési hibában szenved (rossz forrasztóanyag) és sorra hal meg.

2012. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Panda Péter válasza:


"ne haragudj, de ezt muszáj megcáfolnom. teljesen jók a driverei."


Inkább azt mondanám, ma már tűrhető. Hozzád vitték vissza a gépeket hegyekben, amiket Ati kártyával értékesítettél, hogy ez vagy az nem megy? Volt olyan időszak, hogy nem értékesítettünk (egyáltalán!) Ati kártyát, mert az informatikai vállalkozás nem arra való, hogy egy gyártó kritikán aluli hozzáállását próbálja elsimítani driver csereberék próbálgatásával. A felhasználók nagy része ugyanis nem tud drivert cserélni, csak visszahozza a gépet, hogy nem jó. És amikor az egyik játék x verziójú drivert ajánl, a másik pedig y verziójút, akkor mit csinálsz?


Az esetek felében a felhasználók áttértek nVidiára, és láss csodát: 3 fps-sel kevesebb lett nekik, de minden működött hibátlanul.


"megbízhatósággal sincs probléma, illetve ha van, azért nem az ATI (illetve AMD), hanem az adott notebook gyártója felelős (elégtelen hűtés pl)."


Ez mindkét gyártóra igaz, de a diszkrét kártyáknál katasztrófa volt az Ati.


"tervezési hibában szenved és sorra hal meg."


Nekünk kicserélték őket garanciában. Innen kezdve ez nem probléma. Egyébként nem volt olyan sok. Az Ati-k közül összességében - bár nem egy ok miatt - több döglik meg.

2012. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Panda Péter ***** válasza:

akkor úgy látszik csak én vagyok nagyon szerencsés, hogy eddig egy ATI/AMD termék sem döglött meg a kezem alatt (destop és notebook is), valamint driver problémám sem volt soha (ezt nvidiára nem tudom elmondani).

persze ha a user nem képes egy nyomorult drivert frissíteni, az nyilván nem a gyártó hibája.

2012. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A francia autók közül sem romlik el mind. :) Csak franciából mondjuk 10 romlik el százból, japánból meg egy.


Az Ati kártyákból is üzemel rengeteg hibátlanul, az, hogy nálunk a hibásak csapódnak le (mindenből), azt sokan nem látják.


Sőt, céges szinten még kevésbé van gond velük, de ha azt mondom, hogy ott a MS beépített driverével használják többnyire a videokártyákat, akkor máris érted, miért. Ezek olcsó kicsi kártyák, hőfejlődés nulla, legtöbbször passzív hűtéssel, játék nincs, mi gond lehetne?

2012. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!