Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány évig képes tárolni az...

Hány évig képes tárolni az adatot egy cd/dvd?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 00:22
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
A minőségétől és az anyagától függ. Nekem van jó néhány 10-12 éves CD-R -em, és még mindig tökéletesen olvasható. De pl. a Ritek DVD -imet már fél év múlva sem ismerte fel a meghajtó.
2012. febr. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyárilag megírt lemezek sokáig bírják, a zsibis, 50 Ft-os dvd-k is mennek pár évig, ha nem a maximummal írod meg, és nem írod túl
2012. febr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Most hirtelen 1994-es cd volt a legrégibb, amit kézközelben megtaláltam, tökéletesen olvasható, de vannak ennél régebbi cd-im is. Nálam túlnyomó többségében olvashatók az ilyen régi cd-k.

Persze pótolhatatlan adatot nyilván nem tárolnék csak cd-n (de egy percre sem, nemhogy évekre), hanem minimum két helyen. Sok függ a lemez minőségétől, a gyártótól is.

Egyébként vannak kifejezetten archiváló cd-k, dvd-k, amelyek hosszabb élettartamot biztosítanak és persze drágábbak, a nemesfémek használata miatt, viszont a normál 10-20 év helyett várhatóan 40-90 évre tárolható az információ (ha valaki viszonylag normálisan tárolja a lemezeket).

2012. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én TDK és PHILIPS dvd-ket használok, nekem is vannak 5-6 éves lemezeim, gond nélkül olvassa mindet, csak felmerült a kérdés, hogy vajon meddig? Gondolom 20-30 év múlva a gyerekeim már nem biztos, hogy meg fogják tudni nézni, hogy mi van rajta. Persze addigra sokminden okos dolgot ki is találnak a jobb adattárolás érdekében :D
2012. febr. 5. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, most találkoztam a kérdéseddel,

LG íróval megírt lemezeim kb 250 db (2001-től kezdtem írni kb 2008 óta nagyon ritkán írok de) mai napig mind olvashatóak szekrényben volt tokban,és hengerben tárolva (ez 15 év)

3 db mp3 file nem volt olvasható egy TDK lemezről (2 gépen probálva 2 olvasóval) szerintem ez elhanyagolható veszteség.Philips TDK Verbatim, Ritec ,Maxell ,memorex, mindenféle márka és noname is volt. most mentem le a régi cuccokat Külső hdd-re is :)

2016. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!