Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervergépre lenne szükségem...

Szervergépre lenne szükségem valaki ajánlana?

Figyelt kérdés
Elég komoly szervergépre lenne szükségem egy mmorpg játék szerver futtatására (Nem wow...) szerver gépekhez sajnos nagyon nem értek. Bérlésen nem is gondolkodok mert hosszútávon nem érné meg. Szóval valami jó-t mondjat.ok nekem árat inkább nem írok mondjatok ti. Eleinte nem kell a legprofibb a később bejövő bevételből finanszíroznánk a komolyabb szervergépet. Szóval valami közepes kategóriába gondolkodjatok ami azért jó arra ,hogy 1000 embert nagyjából elbírjon. Csak ez az egy cucc futna rajta
2012. febr. 4. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A konkrét szerver kategória a legtöbb hozzáértő számára ott kezdődik, hogy 2 utas szerver. Na most a 2 utas alaplapok százezer jó magyar forint felett kezdődnek, jócskán. A határ persze a csillagos ég, lehet akár 4 utas szerverekről is beszélni. De egyébként egy megfelelően konfigurált, 1 utas otthoni asztali gép is simán megteszi, mondjuk egy 4 magos processzorral, ha van hozzá kellően gyors internetkapcsolat, elég RAM (~8GB és persze 64-bites oprendszer) és gyors háttértár.

Egy ilyen 4 magos gép már bőven elég 1db játékszerver alá, sőt!

Simán elbír egy TeamSpeak3 + MMORPG szervert.


Mivel itt videókártya /nem/ kell, vagy csak elég a beépített is, ezért egy jó játékgép árából egy mégjobb szervert hozhatsz ki otthonra. Csak más kérdés, hogy bírod-e a villanyszámlát/netsebességet.


Ezt építeném:

Ház: [link]

Alaplap: [link]

Processzor: [link]

Memória: [link]

Táp: [link]

Merevlemez: [link]


Jelenlegi árfekvés mellett: 158.689 Ft


Ha ez drága, a prociból egy i5 is megteszi:

[link]


Ez azért már egy tisztességes gép, otthoni szervernek tökéletes. Sőt, ha bevágsz egy videókártyát, még játszani is jó, bár nem ez a célja.


Aztán biztos bele tudna valaki kötni, de ettől még életképes.

2012. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm hát nem tudom én is gondoltam rá ,hogy egy sima pc alkatrészből rakjam össze ami talán kibírja a terhelést csak elég komoly a játék mármint erőforrás igényileg és ezért nem raktam PC alkatrészekből. De köszönöm! megfontolom.
2012. febr. 5. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!