Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet rossz a gépben a...

Mi lehet rossz a gépben a következő esetben?

Figyelt kérdés
azzal kezdődött az egész hogy az alaplap ette a vinyókat... miután rájöttünk hozzá értő ember megcsinálta az alaplapon a vinyó vezérlőt... ezután működött egy ideig, aztán elkezdett olyat csinálni hogy majdnem minden indításkor merevlemez konzisztenciát csinált... aztán 1 hét múlva már be sem indult a win, mert amikor tölti fogja magát és újraindul az egész gép, vagy ha nem indul újra akkor behoz egy "elindítási hibák keresése" vagy vmi hasonló ablakot, majd miután lefutott kidobja hogy nem tud mit csinálni, küldjem el a microsoftnak a hibát és kifújt... ezután vettünk bele egy másik alaplapot, mert sok gond volt már vele és azt mondták hozzá értők is hogy az lesz a rossz... többek között nem fogadott el más videókártyát csak a gyáriját... ez egy egybe vett fujitsu gép volt... szóval vettünk bele egy másik alaplapot, 1 hónapig gond nélkül ment egészen mostanáig... megint ugyan ezt a windowsos problémát csinálja.. és csak egyik pillanatról a másikra jött... tudni kell róla hogy a "fujitsu gépből" már csak a proci van benne a gépbe, minden más ki lett már cserélve... én procira gyanakodom mert nem néz ki 100%osnak mert bírnia kéne a 64 bites wint ennek ellenére felmegy rá és kb 2 percenként kidob kb 1 másodpercre egy kék képernyőt tele szöveggel és újraindul vagy van hogy már betöltés közben megteszi ezt... okozhat ilyen hibát a proci?? vagy más lesz rossz benne?? ha más akkor mi?? köszi előre is a válaszokat...
2012. jan. 30. 22:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

az szép :S

és ahoz mit szóltok hogy kiszedtem a gépből a vinyót beleraktam enyémbe lefuttattam neki a hard ddisk sentinel-t és 13%ot dobott ki kondícióra a következő szöveggel:

A lemez felületén található 440 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.

A lemez felületén található 11 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.


Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

2012. jan. 31. 12:01
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor winchester lesz a ludas 13% az nagyon kevés.
2012. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
én is keveslem, meg sokallom azt a 440 szektorhibát... egyébként most ha belegondolok a kezdetektől fogva amikor elkezdte ezt a fajta hibát csinálni akkor lett bele téve ez a mostani vinyó amit már használtan kaptunk... mert akkor még brutálisabb voltak még a vinyó árak és nem akartunk venni másik ezért egy kőkorszaki 10 gigás vinyó volt a gépben mert azt találtam éppen itthon... :D ezt cseréltük le a használtra amit kaptunk és ami most úgy néz hogy rossz...
2012. jan. 31. 13:23
 14/20 A kérdező kommentje:
fogalmazási hibákért bocsi, most nézem hogy elírtam 2 résznél is... :)
2012. jan. 31. 13:25
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor winyó csere van! :) És ha marad pénzed fektess egy normális tápba!
2012. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 nrrolli ***** válasza:
A winyo 1 és ugyan az vagy alaplappal cserélve lett ?
2012. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
ugyan az a vinyó mint alaplapcsere előtt... most voltam venni vinyót, remélem mostmár jó lesz... :)
2012. jan. 31. 15:59
 18/20 nrrolli ***** válasza:
1000%
2012. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
reméljük... :) köszönöm szépen a válaszokat... :)
2012. febr. 1. 00:08
 20/20 anonim ***** válasza:
hááát ... nekem lépcsőzetes hibáról a szallagkábel törése jut eszembe ...azt is cseréld
2012. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!