Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan spórolhatnék a laptopom...

Hogyan spórolhatnék a laptopom akkumulátorával? (Azon túl, h keveset használom. ) Ti hogyan használjátok?

Figyelt kérdés
Nem akarom, h idő előtt csökkenjen a kapacitása. Egyébként se hordanám nagyon sehova, csak a lakásban használnám, úgy meg talán az is megoldás, ha kiveszem az akksiját és hálózatról táplálom.
2012. jan. 29. 21:50
 1/7 tamasoft ***** válasza:

Egyszer húzd ki a konnektorból és várd meg, hogy kb. 50%-ra lemerüljön. Kapcsold ki a gépet, és vedd le róla az aksit.

Kb. 2 havonta kikapcsolt állapotban újra tedd rá. és használd néhány napot. Utána újból 50%-ra merítés, és elrakás. "Örök élet" lesz.

2012. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Panda Péter ***** válasza:
az akku élettartamát leginkább a hőmérsékletingadozás veszélyezteti. ha melegedős a laptopod, és az akku közel van a melegedő részeihez, akkor én is azt javaslom, hogy viszonylag keveset legyen a gépben az akksi, de ha hűvös a géped, vagy az akku távol van a melegedő alkatrészektől, akkor akár non-stop benne lehet. jó példa az én laptopom, ami már lassan 3,5 éves, és teljesen jó állapotban van az akkuja (2 óra helyett 1,5-et bír), mivel az akku nem melegedik.
2012. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
nyugodtan használd a lapidat úgy ahogy a mérnökök megtervezték,akkuval együtt
2012. jan. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú, hát köszi a válaszokat, bár a harmadik válaszoló kicsit megzavart. :D


A laptopom melegedését csökkenti, h vettem hozzá laptop ventilátort, amire ráhelyezem a laptopom és így folyamatos hűtést biztosít neki.


Azért tettem fel a kérdést, mert van egy ismerősöm, akinek laptopja van szintén, de asztali gépként használja. Ergo fix helye van, és nem hordja sehova és állandóan töltőn van... Én se nagyon akarom vinni sehova, max párszor fősulira, de azt se akarom, h hamar kipurcanjon az akksija.

2012. jan. 30. 08:26
 5/7 tamasoft ***** válasza:
A mérnökös témáról annyit, hogy a mérnökök 1-2 évre tervezik a laptopokat a piacgazdasági indokok alapján a fejlett országok részére, viszont a Magyar emberek általában 4-5 évig használnak egy laptopot. Legalábbis az átlag. Szóval vigyázni kell nagyon is rá, jobban mint az asztali gépekre. A laptopnak minden árt: a nyitogatás-csukogatás, a gépelés, a melegedés; minden.
2012. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a választ is!


Ha 4-5 évig kihúzná, simán jól járnék vele. :) Egyébként tervezek vásárolni hozzá billentyűzetet és egeret is, mert egyrészt touch paddal nem könnyű pozicionálni, másrészt gépelés közben néha a tenyerem a touch padhoz ér és akkor kész... :D :S

2012. jan. 30. 09:56
 7/7 anonim válasza:
Én karácsonyra kaptam laptopot, de mivel csak otthon használom így még bele sem tettem az aksit.
2012. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!