Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Xbox360-nál ez tényleg...

Az Xbox360-nál ez tényleg beválik?

Figyelt kérdés

Youtube-on 1001 videót lehet látni arról hogy a 3LED hibát úgy javítják hogy az alaplap alá a GPU forrasztásaihoz csavar alátéteket raknak és bekenik valami szigetelőanyaggal és hasonlók.


Kinek mi a tapasztalata,véleménye?Ez tényleg beválhat és meddig bírja így?


2012. jan. 29. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogy válik be... -.-" Ez nagy hülyeség... És az a videó amikor vizes törölközőbe csavarják bekapcsolva és utána kiveszik, kikapcsolják, bekapcsolják majd megy?? Vagy amikor az oldalát megfúrják egy fúróval és láss csodát megy... Ez mind hülyeség!!
2012. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Neem,nem az ilyen gagyi videókra gondolok hogy fogják a PS2 lemezt rá ragasztják Xbox360 és megy vagy papír lapot dugnak a DVD olvasóba ha bedöglött és az megjavítja meg ilyenek XD


Itt van például ez:

http://www.youtube.com/watch?v=lQGZi357fis


És ebay-en is árulnak javító készletet amiben minden benne van ami ehhez kell és van olyan eladó aki már vagy 600-at eladott,de egyelten negatív visszajelzést sem kapott csak pozitívat hogy működött.

2012. jan. 29. 13:53
 3/10 anonim válasza:
Nekem 3 LED-es volt a boxom, és úgy is simán meg lehetett csinálni, hogy 15 percig bekapcsolva hagytad,majd 15 percig pihentetted, aztán már működött is
2012. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ de attól tartok nálam ez nem jönne be.


Mert az enyém bekapcsolni,bekapcsol de amint felmelegszik ami kb 5 perc,ha játékot elindítok akkor kb 2 már a képembe is nyomja a 3LED-et és lefagy.Ez után nem kapcsol be még le nem hül.Ha lehült,kezdődik előrről.Elindul,5-2 perc és vége.Szóval nálam nem hiszem hogy beválna,15 perc bekapcsolás majd 15 perc pihentetés után is szerintem ugyan úgy csak 5 percig bírná.XD


De azért köszi a tippet.


Szerintem venni fogok egy ilyen javító szettet ha szerencsém van akkor megúsztam kb 2000Ft-ból.Ha meg nincs akkor így is úgy is buktam most 2000-el többet vagy kevesebbet.Egy próbát megér:)

2012. febr. 4. 22:09
 5/10 A kérdező kommentje:

Be vált XD


Végülis csak annyit kellett csinálni hogy a CPU-n és a GPU-n,szét égett hűtőpasztát le kellett tisztítani és újat kellett kenni rá.Ez lényegében segít a hőt elvezetni a hűtőbordákba de ahogy láttam idővel komolyan szét ég,megfő vagy nem tom.Lényegében úgy kellett le kaparnom róla.Nagyon úgy nézett ki számomra hogy az már nem vezet el semmit.Láttam már nagyon régi procikon,régi hűtő pasztát,de ez valami égészen máshogy nézett ki.Majd 1 órán át sikáltam.Az új pasztával a GPU és a CPU hűtése helyre áll és van rá esély hogy így a 3LED elmúlik.Nálam elmúlt :)


Valamint a hűtőbordákat tartó X rögzítőt le kellett cserélni csavarra.A gyerek akitől vettem a javító készletet azt mondta hogy ettől jobb contact lesz az alaplapnak.Mondjuk nem értek hozzá de nem igazán értem mitől lesz jobb,nekem inkább úgy tűnik hogy az X rögzítőt nagyon macerás lenne vissza rakni ezért ajánlják inkább csavarokat...De mind1,a lényeg hogy egyenlőre bevált,működik.Az már más kérdés hogy meddig.


Ma 2 órát toltam és nem adta meg magát ez azért komoly javulás az 5-2 perc hez képest amit eddig bírt.Na majd elválik de ha valakinek 3LED-je van és nincs garancia rajta,megéri megpróbálni a paszta cserét.

2012. febr. 9. 23:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megint 3 led-es lesz akkor azt oszd már meg itt velünk! Mert érdekel meddig lesz jó! :D
2012. febr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát az engem is érdekel hogy meddig fogja bírni :D

Olvastam a neten hogy így is csak pár napig esetleg pár hétig bírja.


De nagyon reménykedek benne hogy nálam tényleg csak a paszta csinálta.Ki égett,nem vezette el a hőt,talán még le is szigetelt,túl melegedett és ezért jött a 3LED 5-2 perc után.De az új pasztával minden helyre állt.

Bízok benne hogy ez történt nálam XD


A gyerektől kérdeztem akitől vettem hogy mi a véleménye a pár nap,pár hétről és azt mondta hogy többnyire akkor fordul elő ha silány minőségű pasztát használnak,de aszongya hogy ez a paszta minőségi,ezzel tovább fogja bírni.Meg az is számít hogy hogyan főzték meg a GPU-t.Itt jön a képbe amit tegnap említettem.Ha a GPU forrasztása a hőtől meggyengül,akkor a GPU nem érintkezik rendesen és ez is okozhat 3LED-et.Főképp ez.De a csavarokkal nagyobb erővel tudjuk a hűtőbordát a GPU-ra húzni mitn ahogy az X rögzítő teszi,így a GPU és az alaplap között jobb lesz a contact.

És ha 3LED van akkor lényegében ezzel is lehet még játszadozni,hogy mennyire húzzuk rá a hűtőbordát.Nem szabad sem túl nagyon,sem túl gyengén.Meg kell találni az arany közép utat.Ám ebben az esetben a GPU-t túl kell melegíteni,a hűtő ventillátárt fel kell rakni a DVD olvasóra hogy csak a CPU kapjon hűtést a GPU meg melegedjen túl és kapcsoljon ki.Kb 20 percet vesz igénybe ha a 3LED át vált 2LED-re akkor az jelzi hogy a GPU jól átfőtt.Majd ez után várni kell hogy teljesen lehüljön.

Ha valaki itt türelmetlen,nem melegíti jól fel,nem vár még lehül rendesen akkor az miatt is bekövetkezhet hogy csak pár napig,hétig bírja.


Nekem erre a túlmelegítésre nem volt szükségem,elég volt a paszta.Legalábbis azt mondta a gyerek ha a paszta csere után zöld fények fogadnak akkor jó,lehet használni.De ha 3LED akkor meg kell főzni használat előtt.De ha 2LED-re nem vált át kb 20 perc főzés után,akkor a csavarokat jobban meg kell húzni ős újra főzni.


Na majd elválik.


Majd itt jelzem ha megint 3LED-es lett és hogy tudtam neki csinálni valamit esetleg új pasztával vagy csavarokkal,főzéssel.


Eddig még működik :D

2012. febr. 10. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Oksa! Köszi!
2012. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na eddig birta,3 LED van megint.Órába átszámolva pedig még kevesebb idő,mivel nem használtam túl sűrűn.Kb 30 órát volt használva ösz visz,de lehet még túl sokat is mondok.


Majd most megpróbálom megfőzni a GPU-t mivel a multkor csak a pasztát cseréltem,főzni nem kellett.

2012. máj. 23. 10:51
 10/10 anonim válasza:
sikerült? :)
2012. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!