Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a proci terhelés alatt?

Figyelt kérdés

A proci egy AMD Athlon 64 X2 6000+ Brisbane magos proci...úgy tudom ennek amúgy is vannak melegedési gondjai..ezért raktam rá egy Coolmaster TX3-as proci hűtőt...és van a gépben 3 rendszerhűtő is! De terhelés alatt pár perc alatt nagyon felmelegszik a proci és a gép le is kapcsol! Új hűtő miatt van rajta paszta is és nem is poros! A pasztát raktam rá bőven..és elkentem egy kártyával rajta...

Alapjáraton: 35-40 fokon megy..igaz Cool n' Qiut-al!

De terhelésnél nagyon melegszik..igaz ha megfogom a procihűtőbordát akkor az épp hogy meleg de everestbe 80-90 fokokat mutat és le is kapcsol a gép! Mi lehet a probléma és mi lehet a megoldás?


Így néz ki a gép: [link]


2012. jan. 23. 09:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kapcsolódik rendesen a hűtő a procival. Biztos jól illeszkedik? Nem raktál túl sok / túl kevés pasztát?


Egyébként nem is értem, ez a hűtő hogy működik. Azok a réz csövek jobban vezetik a hőt, mintha közvetlenül a tömb érintkezne a procival?

[link]

2012. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Panda Péter ***** válasza:
igen, jobb ha a heatpipe-ok közvetlenül kapcsolódnak a hűtendő alkatrészhez.
2012. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én egyszer már jártam így, és nekem az volt a gond hogy kicsi volt a táp teljesítménye, és a proci nem kapott elég áramot.
2012. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Panda Péter ***** válasza:
és ezt mégis ki mondta? a szerelő? csókoltatom.
2012. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 lordsithlord ***** válasza:

Kicsi tápnál inkább az a valószínű, hogy a proci hűtése nem kap elég áramot és vagy akadozva megy, vagy be se indul, esetleg nem éri el a megfelelő fordulatszámot. Ilyennel én is találkoztam már 12 éves informatikusi pályafutásom során.


Panda Péter, minden kötözködés nélkül, de ez a táp is 12cm-es ventivel van szerelve :)


Egy kollégát megkérdeztem, találkozott-e már ilyen hűtési gonddal, azt mondta, hogy kapásból 2 lehetőség van: vagy a proci ad ki valótlan adatokat (ennél a típusnál sajnos megesik, hogy a diódák meghülyülnek és össze-vissza adnak ki adatot), vagy esetleg a hűtő hőcsövei sérültek meg és nem közvetítik le rendesen a hőt.


Javaslom nézd meg alaposan a hűtőt. nem találsz-e rajta valahol olyan sérülést, ami akadályozhatja a megfelelő hőközlést. Egyébként lehet, hogy jobban jársz egy hagyományos ráfekvős szerkezetű hűtéssel, az még mindig jobban működik, mint ezek a hűtőcsöves csodák.

2012. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!