Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a proci terhelés alatt?

Figyelt kérdés

A proci egy AMD Athlon 64 X2 6000+ Brisbane magos proci...úgy tudom ennek amúgy is vannak melegedési gondjai..ezért raktam rá egy Coolmaster TX3-as proci hűtőt...és van a gépben 3 rendszerhűtő is! De terhelés alatt pár perc alatt nagyon felmelegszik a proci és a gép le is kapcsol! Új hűtő miatt van rajta paszta is és nem is poros! A pasztát raktam rá bőven..és elkentem egy kártyával rajta...

Alapjáraton: 35-40 fokon megy..igaz Cool n' Qiut-al!

De terhelésnél nagyon melegszik..igaz ha megfogom a procihűtőbordát akkor az épp hogy meleg de everestbe 80-90 fokokat mutat és le is kapcsol a gép! Mi lehet a probléma és mi lehet a megoldás?


Így néz ki a gép: [link]


2012. jan. 23. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hűtőpasztát raktál a proci és a hűtő közé?
2012. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom, hogy igen. Pedig a hőátadással lehet gond.
2012. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Raktam paszát...egy kártyával szét is kentem rajta egyenletesen...hát nem tudom
2012. jan. 23. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:

Találtam egy hasonló kérdést, hátha segít.

[link]

2012. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 lordsithlord ***** válasza:

Amit kapásból mondhatok: elég durván nyomathatja a táp a forró levegőt a CPU-ra, mivel nincs elég hely a CPU hűtő és a táp alja között.


A másik,a mit nem látok teljesen tisztán, hogy a hátlapon egy szívó vagy egy fújó venti van? Ha szívó, akkor az megintcsak problémás, mert bár egyenesen ráfújja a hideg levegőt a CPU hűtésre, de a hűtőborda kialakítása miatt egyben egyenesen vissza is fújja a forró levegőt a procira, mivel annak hűtése meg pontosan szembe fújná ki a meleg levegőt.


Amit tehetsz: ha tényleg szívó a hátsó venti, fordítsd meg. A tápot javaslom cseréld ki egy olyanra, ami nem lefelé nyomatja a forró levegőt, vagy cserélj házat, mert ez így nagyon fűti a CPU-t.

2012. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"ha megfogom a procihűtőbordát akkor az épp hogy meleg"

10:38-tól kérdezem: Akkor nem lenne forró a hűtő is, ha nem tudja leadni a hőt? (Nem tudom, csak kérdezem.)

2012. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Panda Péter ***** válasza:

"elég durván nyomathatja a táp a forró levegőt a CPU-ra"

a tudomány mai állása szerint a meleg levegő felfelé mozog, szóval inkább fordítva.


szerintem itt az a nagy gond, hogy régi szutyok ház, a kis ventik és az ordenáré kábeldzsungel miatt nem tud kialakulni egy erős légcsatorna. talán venned kéne kedves kérdező egy picit jobb házat (az se hátrány, ha alsótáposat veszel), amibe már 12centis ventik valók, és az egészet úgy összerakni, hogy a kábelek ne álljanak a légáramlás útjába.

2012. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lenne forró a hűtő is, ha nem tudja leadni a hőt?
2012. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Esetleg a hőérzékelővel is lehet gond, bár nem jellemző.
2012. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Így megy a levegő a házban! [link]
2012. jan. 23. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!