Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új hardverek beszerélese után...

Sly-Boy kérdése:

Új hardverek beszerélese után nem működik a Windows és nem is lehet újratelepiteni. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Volt egy gagyi gép, amit fel kellett újitani, ezért vettem bele egy Asrock G41M-VS3 alaplapot, egy Intel Celeron D procit, meg egy 2 gigás Kingston DDR3-as memóriát bele.Össze is raktam , többször is ellenőriztem, h jó legyen minden.Bekapcsolom és megjelenik a szokásos cucc az elején(Press F2 to run setup, Boot menu..)aztán, mikor kellene betöltse a Windowst újraindúl. A táp 380W-os cucc, a vinyó pedig, amin a Win. van egy 30gigás Maxtor IDE csatlakozóval. Próbáltam újratelepiteni több Xp-t is CD-ről, de mikor beállitom, h Boot from cd fekete képernyőn megjelenik egy csomó irás (már nem emlékszem pontosan h mi a neve, de mintha átfutná a gépet és keresné a komponenseket), majd hirtelen a[DR-DOS] A:\> felirat jelenik meg az alján és be kéne vmit irni, mert anélkül nem enged tovább.MI lehet a probléma, már két napja vacakolok vele. Ha van ötletetek, légyszi segitsetek.

2012. jan. 22. 18:03
1 2
 1/13 P.O.C. ***** válasza:

Be kéne állítani a BIOS -ban, hogy CD/DVD-ROM meghajtóról elsődlegesen a gép.

Ha ennek ellenére nem kezdődik meg a telepítés:

- A Windows telepítő CD/DVD nem boot -olható (oka: szarul lett megírva lemez).

- Rossz az optikai meghajtó.

2012. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Be van állitva a Bios-ban a dolog, két CD-DVD olvasóval is próbákloztam (egyik beépitett, a másik USB-s), a lemezeket pedig direkt boot-olhatóra irtam Nero-val. Szval ezek talán kilőve, de azért kössz a tippeket.
2012. jan. 22. 18:14
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
Pontosan hogy írtad ki? A CD kép felírása funkcióval?
2012. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mongyuk van egy aprócska dolog, a Bootolható CD-re egy iso fájlt irtam(amibe van a Windows), nem csomagoltam ki és úgy, vajon az lehet probléma?
2012. jan. 22. 18:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát angol Néro, abba meg úgy irta ,h Make a Bootable CD, és azzal.
2012. jan. 22. 18:21
 6/13 A kérdező kommentje:
De viszont a vinyóról mért nem indul a Win?
2012. jan. 22. 18:22
 7/13 P.O.C. ***** válasza:

Igen, pont ott a probléma, és nem "aprócska dolog"!

Ha egy iso fájt csak simán rámásolsz egy CD-re, és adat CD -ként írod ki az sosem lesz boot -olható.

Az iso -nak pont az a lényege, hogy lemez minden beállítását és nem csak a fájlokat, vagyis a boot szektort is.

A CD kép felírás funkciót kell használni, és akkor minden a helyre kerül. :)

2012. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 P.O.C. ***** válasza:

"De viszont a vinyóról mért nem indul a Win?"


Mert az a Windows telepítés, nem a mostani számítógéphez konfigurálódott. Egy alaplapcsere után, a minimum a Windows újratelepítése.

2012. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És akkor se kell kicsomagolni vagz ilyensmi, ja és véletlenül nem tudod h angol Neroba mi a neve?
2012. jan. 22. 18:28
 10/13 A kérdező kommentje:
Ennek a funkciónak?
2012. jan. 22. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!