Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AC 97 hangkártya probléma -...

AC 97 hangkártya probléma - miért nincs hang Windows XP alatt?

Figyelt kérdés
Újratelepített Windows XP-s gépen nem működik a hang, "Hibakód:10"-re hivatkozva, az illesztőprogramot is többször újraraktam, de semmi változás. Azért fura, mert a gépen fent van az Ubuntu Linux is, és ott hibátlanul megy a hang - ezért is raktam fel, hogy ellenőrizzem. A Windows nem eredeti, de ez előtt sem eredeti volt, mégis működött - csak az újratelepítés után némult el.
2011. dec. 13. 04:05
 1/2 Piszkos12 ***** válasza:

Ugyan nem írtad a géped tipusát, de gondolom, hogy az amire gondolok...


1. Távolítsd el az eszközkezelőből a hangkártyát.

2. Telepítsd fel az ALAPLAP driverét (VIA 4IN1, gondolom)

3. Indítsd újra a gépet.

4. Ha nincs hang, akkor nyitsd meg az eszközkezelőt és keress rá a hardverváltozásokra.


VIA 4IN1 driver letöltés itt:

[link]


Friss AC'97-he való driver leszedése itt:

[link]

2011. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hegyesi istván válasza:
nekem is ugyanaz a problémám csak annyi külel hogy:telepités elött volt hangom,telepités utána nincs,illesztöt hiányolja de nem találok megfelelöt,ddr3as alaplapom van sata-s,2002es xp service pack3,vki irijon helpet nekem please...
2013. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!