Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a kulonbseg a drága és...

Mi a kulonbseg a drága és olcso hangkaertyak kozott? Jatekra milyet ajanlott venni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 06:11
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsanat, felreirtam. de mentsegemre szolgaljon, hogy telefonrol irtam. :)
2012. jan. 16. 06:48
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
Hangminőség, szolgáltatások. Játékra szerintem bőven jó az alaplapi is.
2012. jan. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 lordsithlord ***** válasza:

Olcsóbb hangkártyáknál más a hangtisztítási illetve a hangképzési technika, így kicsit rosszabb hangminőséget adnak csak vissza. Ez alapesetben csak a vájt fülűeket zavarja (ilyen vagyok én is :D ), de vannak olyan típusok, amiknél erősen érezhető a torzulás.


Én részemről egy Creative Audigy hangkártyát használok, ez elég jó minőségben adja vissza a hangokat és könnyen kezelhető. Játékra és filmnézésre egyaránt kiváló.


Az alaplapi eszközök közül is vannak egészen jók, általában amik már nem csak 3 csatlakozósak és legalább 5.1-esek, illetve rendelkeznek megfelelő vezérlő progival, azok egész használhatóak tudnak lenni. Ugyanakkor általában igaz, hogy az alaplapi kütyük nem adnak vissza olyan minőséget, mint kártyás társaik.


Ha újat akarsz venni, akkor olcsóbbakból ajánlanám a Creative SB 5.1 VX PCI típust, vagy a Creative SB Audigy SE típust, ha meg kicsit többet szánsz rá, akkor a Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio típust. Ezep PCI foglalatba mennek, de ha esetleg van megfelelő foglalat (PCI-E) a gépedben, akkor még nagyon jó lehet a Creative SB X-Fi Xtreme Audio PCI-E kártya is.


Ha használtban is gondolkodsz, akkor ajánlom figyelmedbe az Audigy és az Audigy2, illetve a korai X-Fi típusokat, ezek már kifejezetten jó hangminőséget adnak vissza.


Ha hangkártyában gondolkodsz, mindenképpen a Creative termékeit javaslom, mivel ár/érték arányban a legjobbak, ráadásul a Creative anno kidolgozott egy olyan jelfeldolgozó és tisztító rendszert (Crystalizer), ami jelentős minőségjavulást eredményez.

2012. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
ha nem vagy vájtfülű és/vagy nem rendelkezel kellően jó hangfalakkal, akkor semmi értelme külön hangkártyát venni, mert úgysem vennéd észre a különbséget, és felesleges pénzkidobás.
2012. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
elfelejtettem irni, hogy 5.1re kell, de ez nem valtoztat rajta :) csupan annyit, hogy hangkartyat muszaj vennem...
2012. jan. 16. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Már későn írok, de elég egyértelmű, hogy a hangminőségben különböznek. Nos játékra szerintem értelmetlen egyáltalán hagkártyát is venni, de ha mégis akkor az olcsó kíválóan megteszi. Van egy fránya tulajdonságuk a hangkártyáknak amit latency-nak hívnak. Ez zeneszerkesztéskor rettenetesen fontos dolog. Egy játéknál nem olyan fontos dolog, szinte értelmetlen. Egy drágább hangkártya nem fog jobb minőséget produkálni, ha beleörülsz is. Hogy a sound blaster milyen teknikát alkalmaz az csak paraszt vakítás. Egy equalizer vagy valami más algoritmussal szebbé varázsolja azt annyi. Olyan javításokat én is tudok produkálni még integrált hagkártyával is csak nem játszáskor hanem szerkesztéskor. Vedd meg drágán a semmit. A hangkártyáknál a latency fontos vagy zajszűrés, de az hangfelvételkor fontos, mert a levegőben is zajok vannak csak nem így simán nem hallod.
2012. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
meg nem vettem meg az alaplapot, de olyan ertelemben tenyleg keson irsz, hohy a tobbiek mar leirtak :D de azert neked is koszonom
2012. febr. 6. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, csak annyi, hogy én leírtam a hangkártya működésének alapját.
2012. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lordsithlord ***** válasza:
Nem szeretnék kötözködni, de azért egy dologban egészen más a Crystalizer technológia, mint az általad leírt megoldás: itt ugyan valóban ezeket az eszközöket használják, csakhogy a kártyába bele van építve az a pár algoritmus, így a gépnek nem szükséges külön futtatnia ezeket, ennek megfelelően nem használnak külön erőforrásokat. Ez pedig egy játéknál, ami egyébként is eszi az erőforrásokat és egyre inkább épít a hanghatásokra (pl. térhatású effektek, stb.) elég fontos követelmény, mivel ha a kártya hardveresen saját erőből el tudja intézni a megfelelő szűréseket, ezzel a gép már nem terhelődik. Ez pedig szerintem megéri azt a felárat, amit egy külön hangkártyánál ki kell fizetni (bár mivel mint írtam, itt beleépítik, ezért igazából nem is beszélhetünk valós felárról).
2012. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Olcsóbb hangkártyáknál más a hangtisztítási illetve a hangképzési technika, így kicsit rosszabb hangminőséget adnak csak vissza. Ez alapesetben csak a vájt fülűeket zavarja (ilyen vagyok én is :D ), de vannak olyan típusok, amiknél erősen érezhető a torzulás. "


Köszi nagyon sokat segítettél még 4 év távlatból is!

2016. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!