Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csomagolás nélkül lehet...

Csomagolás nélkül lehet márkás memóriát értékesíteni?

Figyelt kérdés
Ma vettem az AQUA-nál egy Kingmax RAM-ot, de a srác csak úgy magában, egy papírba betekerve akarta nekem átadni. Mikor látta, hogy hőzöngök ezen (sajnos akkor már kifizettem bankkártyával), akkor adott egy műanyag tokot hozzá. És mivel zárás volt ki is tessékeltek gyorsan. Ez így működi mostanság, csak úgy egymagában adják a márkás RAM-ot újonnan is? 3 évvel ezelőtt még emlékszem, hogy minden okés volt a Kingmax RAM-mal, amit vettem (lezárva műanyagban, tájékoztatóval kaptam). Szerintetek átvertek volna? (Gondolok itt arra, hogy használt volt, nem is Kingmax esetleg, stb.)
2012. jan. 12. 22:47
1 2
 1/16 Panda Péter ***** válasza:
nem vertek át, a kingmax bizony kőkeményen kommersz kategória.
2012. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na nee, itt a bizonyíték: a 3 évvel ezelőttit most adtam el. Az így nézett ki: [link]
2012. jan. 12. 22:53
 3/16 Panda Péter ***** válasza:

???

garipapírt kaptál? biztosan. a ramok azonosíthatóak? biztosan (vonalkód). ezek után nem tudom mi a gondod.

mint mondtam, a kingmax nagyon nem csúcskategória.

2012. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Garanciapapírt kaptam, 10 évre szól, azzal nincs gond. A RAM-on is van azonosító (bár ahogy látom elég könnyen lehet ezt mahinálni (könnyen lejön a régi, és egyszerű egy újat ráragasztani is).


Amit hiányolok, az az a körítés, amit a vaterán látható RAM-nál látsz: műanyag borítás, papír tájékoztató, hogy milyen terméket tartasz a kezedben. Ez azért kellene, mert fél év múlva ettől is meg kell válnom, és minél kevesebbet szeretnék bukni rajta.


Egyébként a Kingstone, ha jól látom, akkor ilyen műanyag kiszerelésben van, és csak 500 Ft-tal volt drágább. Ha ezt tudom, azt vettem volna...

2012. jan. 12. 23:04
 5/16 Panda Péter ***** válasza:
szvsz ebben az árkategóriában ez nem számít. itt nem csúcskategóriás tuningramokról van szó, nem fog többet érni attól, hogy dobozban, vagy papírzacsiban árulod később.
2012. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zeronibble ***** válasza:
Fogdosni azért csak nem kéne...
2012. jan. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A Kingmax a Kingston-ból kilépett mérnökök cége, szóval nem fogtál mellé. Ettől függetlenül az én Kingmax RAM-jaim tasakban voltak, rajta sorszámmal...talán a kedves eladó variált valamit...? Beszélj velük szerintem.
2012. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2hete vettem 2x2GB Kingmax ramot és műanyag tokban kaptam meg őket.
2012. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

És amúgy az is gyanús, hogy a garancialevélen nem hogy az a szériaszám, hanem semmilyen szériaszám nem szerepel! :)


Ma felhívtam a központi boltot, ők azt mondták, hogy így értékesítik 0 800MHz-es Kingmax RAMokat, de pl az 1333-asok már tokban vannak.

2012. jan. 13. 19:42
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek 3 napon belül visszavihetem emiatt, hogy nekem ilyet ne adjak? (Egy részről a csomagolás, de főként most már a garancialevél miatt.)
2012. jan. 13. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!