Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy laptopot....

Szeretnék venni egy laptopot. Akinek van, annak mi a véleménye róla megbízhatóság szempontjából?

Figyelt kérdés
márkát nem írok, mét nem választottam. Általánosságban érdekel a strapabíróságuk. A billentyűzet mennyire időtálló átlagos használat mellett? Lehet vele kb 4 évig tervezni? Mire érdemes odafigyelni? Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 4. 12:03
 1/9 Panda Péter ***** válasza:
ezt így általánosságban nem lehet megmondani. típustól függ. általában az átlagfelhasználóknak szánt gépek (ún. consumer kategória) nem épp strapabírók, gagyi műanyag borításúak. az üzleti gépek (business) viszont masszívabban össze vannak rakva, és sokszor műanyag helyett erősebb anyagokat (aluminium, magnézium) használnak. viszont ennek meg is kérik az árát. pl egy adott hardverrel egy műanyag gép 150, egy alu-magnézium meg mondjuk 300. de az előbbi valszeg két év után haldokolni fog, utóbbi meg 10 évig laptop marad.
2012. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

abszolút szerencse kérdése az egész. egy neves márka is hirtelen eldurranhat magától egy hét után, és egy olcsó is kibírhatja azt hogy végiggurul a lépcsőn. oké elég szélsőséges példák, de lehetségesek.

általánosságban azért elmondható, hogy amely gyártó nagyobb garanciaidőt ad, azok megbízhatóbbak (elvégre hibás termék cseréje pénzbe kerül, a gyártók meg nem a vöröskereszt...)

saját példák: az én mostani gépem (asus) 3 éves, soha semmi baja nem volt, asszonyé 5 éves (toshiba), monitor kávája már kezdi megadni magát, de egyébkét semmi baja, fater gépe szintén 3 éves (szintén toshiba), de 2 hónapos korában elpukkant a tápegysége, garanciás csere, azóta szintén semmi baja

2012. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:
Lehet, én már közel 6 éve használom napi szinten, semmi baja nincs, a billentyűzetnek se. (Fujitsu-Siemens Amilo)
2012. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Lenovo Ideapad G570GH-et ajánlom, ha egy, mai laptopot szeretnél venni. A billentyűzete is jó, nem csak azért, mert numerikus billentyűkkel is bír (nem kell, FN+F11-et nyomni), hanem azért is, mert könnyű a tisztítása.

Jó árban, idáig az Edigital-ban láttam - [link] - ennél azért, vannak olcsóbbak is, de azok, gyengébb procival bírnak - pl. ez: [link] - a legolcsóbb ajánlat, de te tudod, hogy mire kell. Ha játszol, akkor a drágábbik ajánlott. Ha meg, netezésre, filmnézésre, akkor az első is megfelelő tud lenni (bár, a drágábbikban, van HDMI kimenet, vagyis az újabb LCD TV-vel is összekötheted - a régi TV-kel is, de ahhoz, már átalakító szükséges hozzá).

A TOSHIBA is megbízható tud lenni, de akkor, mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod. A jobb fajta, kb. 125 ezer FT-nál kezdődik.

2012. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha van rá 4 év garancia akor 4 évre tervezel:p

minimum 2 év legyen azért rá nem ártana

IBM (Lenovo) k a legstrapabiróbak általánoságban

vagy bussines laptop ahogy irták

lényegében az van hogy megveszed és örülsz ha minden jó sok évig

ha meg nem akor igy jártál garancia idöben még javirtják cserélik...

2012. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Edigital link nem jön be

de máshol megnéztem linki pontos tipust

és aban sincs dedikált vga szóval sokkal nem lehet job mint az alata lévö olcsób

persze alap felhasználásra jó de azért nem ártana valami vacak vga legaláb bele ha játékra is kel joban

2012. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6:

Lenovo Ideapad G570GH 59-310108 - erre keress rá!

UPDATE:

Megnéztem és a notebookstore-n sem lehet, az olcsóbbik Lenovo-t kapni.

A laptopdiszkontban, viszont elérhető: [link] - illetve itt van, egy kicsit drágábbik változata is [link]

Mégis, attól függ, hogy ki - mire is használja a laptopot. Pl. ha játszásra, a legolcsóbb, akkor a Toshiba azt, amit ajánlok: [link] (pontosabban a Toshiba Satellite C660-1X6 notebook, az Edigitalban, ha nem jönne be a hivatkozás).

2012. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Toshiba 124 ért nagoy ntetszik nekem jó kis lap gép:)
2012. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

alap gép

és 3 év garanciás

én megveném ha lenne rá:D és anyim

2012. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!