Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi teheti tönkre a winchestert?

Mi teheti tönkre a winchestert?

Figyelt kérdés

Elromolott a winyom,ezért vettem 1 másikat,ahogy felraktam rá az oprendszer megnéztem hdd sentinellel hogy milyen állapotba van és 10%-kos kondíciót írt(nagyon rossz)rengeteg bad szektor volt rajt...nem sokkal később már nem is töltötte be az oprendszert...elromlott....Megint vettem egyet,ezt is egyből megnéztem hdd sentinellel és 19%-os a kondicio.Ez most is a gépembe van ,még működik,nem romlott tovább.

Nem sokkal az első vinyó elromlása előtt az alaplapi hálókártya ment tönkre,majd egy 2gb-os memoria is megadta magát.Lehet ,hogy megsérült az alaplap,amikor egy szerelő kiszedte belőle az int.vga-t?(az purcant ki először :D)


2012. jan. 3. 10:49
1 2
 1/15 _Zoldike_ ***** válasza:
Akkor ezek szerint mar tobb penzed all a mindenfele vasarlasaban, mint ha vettel volna egy uj alaplapot. Amit nem szervizbe kellett volna vinni, hanem egy normalis muszereszhez. Ritka hogy "kipurcan" az int. vga, inkabb csak a kondik/tranzisztorok szoktak megadni magukat, altalaban szemmel elsore ki is lehet szurni, neha kicsit jobban szemugyre kell venni, de semmi esetre sem az a megoldas, hogy "kiveszik" az integralt vga-t. Javaslom, ha ismersz egy normalis muszereszt, nezesd meg vele, vagy csereld ki az egeszet, mert igy csak szorod a penzt
2012. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy hibás alaplap ilyesmiket művelne. Viszont egy rossz tápegység már igen.
2012. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 _Zoldike_ ***** válasza:
Ha rossz a tapegyseg, vagy be sem kapcsol a gep, vagy mindent kinyir valogatas nelkul, mert a tulfesz nem valogat, szepen eljut mindenhova...
2012. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Zöldike. Szintén szervizes voltál??


Ezt nem lehet ennyire lesarkítani. Simán lehet olyan tápot kifogni, aminél túl nagy a feszültségingadozás.


Áruld már el, hogy egy alaplap hogy a retekben intézi el pl a vga kártyát?

Arra kérlek, hogy ne vezesd félre a kérdezőt.

2012. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 _Zoldike_ ***** válasza:

Nem, en sosem voltam szervizes, muszeresznek tanultam, es rendszergazdakent tengetem a napjaim, de nem ertem, hogy egy kerdes megvalaszolasa hogyan sarkul le - hogy a te szavaiddal eljek - az en eletem elemzesere...


Eszem agaban sincs megvezetni senkit a valaszaimmal, akkor inkabb nem irnek semmit

2012. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha műszerész vagy tudnod kellene, hogy a túlfesz nem feltétlen olyan mértékű, hogy mindent elvigyen. Egy instabil táp simán tönkre vághat egy gépet lassan is.

Előfordulhat az is, hogy a tápegység alaplapi csatlakozásainál van a gond. igazság szerint ki kellene mérni az egészet, de ebben te vagy a nyerő. :D

2012. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a táp lenne a hibás minden kiment volna egyszerre. Szerintem néhány kondi szarakodik az alaplapon, vagy valamilyen vezérlő ment ki. Megérne egy alaplap cserét. Lehetetlennek tartom hogy vadiúj vinyó 10 meg 19%-os kondícióban van. Vagy nem kap elég áramot vagy túl sokat kap. Új alaplap és kész. Vagypedig lecserélheti a tápot és elszúrhat mégegy vinyót, hamár van rá pénze.
2012. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg táp lehet. Hülyeség hogy minden kiment volna egyszerre, simán meglehet hogy annyival több feszt ad ami a vinyónak már pont sok, de a többi alkatrésznek nem. A vinyó különösen érzékeny erre. Sokszor előfordult már hogy a gagyi tápok tulajainak a vinyó halt meg először a gépében.
2012. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Talán igazad van. Viszont nagyobb a valószínűsége annak hogy a hibás táp valami létfontosságú eszközt nyír ki a gépben ami azonnali leállást okozna. Vehet bele új tápot, vinyót, de egy új alaplap sem ártana. Én nem kockáztatnám meg. Nameg ha másik alaplapot vesz, nem muszáj más proci és RAM-foglalatút venni, így alaplap cserénél a saját hardwereit teheti vissza.
2012. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az int.vga-t azért kellet kivenni,mert kiszakad az alaplapból.
2012. jan. 3. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!