Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra ez a monitor mennyire...

Játékra ez a monitor mennyire alkalmas?

Figyelt kérdés

Dell UltraSharp U2312HM?


[link]


2012. jan. 2. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:

8ms még mindig teljesen használható, csak pár CS/COD fanatikus vérpista sírna érte. :)

Ettől függetlenül ez egy ízig-vérig profi monitornak tűnik aminek az igazi előnyét grafikai munkánál értékeled csak igazán.

Ha főleg játékra kell és nem grafikára, nem ez a te monitorod szerintem.

2012. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, most állok monitor vásárlás előtt és nem tudok dönteni. Igazából nem is nagyon értek nagyon a monitorokhoz, nem nagyon tudom mit kell nézni...


2 monitort ajánlottak az egyik a fent említett DELL monitor a másik megy egy:

Fujitsu P22W-5 ECO IPS

[link]

2012. jan. 2. 22:22
 3/7 Panda Péter ***** válasza:
IPS panelnél nem érződik annyira a 8ms-os válaszidő, mint egy TN panelesnél. egyébként is, a brutális betekintési szögek és a színhűség kárpótolni fog.
2012. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az igazság az kedves kérdező, hogy mindkettő monitor IPS paneles. Ez azt jelenti, hogy sokkal jobb a képminőség/színhűség és a betekintési szögek mint egy olcsóbb TN+Film paneles monitor esetében, viszont valamivel lassabbak is ezek a kijelzők, illetve némelyik szeret utánhúzni is. Ez gyors akciójátékoknál egyeseknek zavaró lehet.

IPS monitort általában grafikusok szoktak használni, mert azon a területen igen fontos a színhűség. Játékra viszont az olcsóbb, de jóval gyorsabb TN+Film paneles megoldások alkalmasabbak, hisz van amelyiknek a válaszideje mindössze 2ms.

Ettől függetlenül IPS monitorral is tudsz játszani, csak drágább sokkal és nem hiszem, hogy játékra szükséges lenne arra a pluszra amit nyújt. Ettől függetlenül a linkelt DELL monitor eléggé jó vételnek tűnik, én mint grafikával is foglalkózó ember ráugranék ha épp monitor kéne.


Gondolom aki ajánlotta a monitorokat, grafikával foglalkozik. Ha tetszenek a kiszemelt monitorok megveheted őket, de azért szétnéznék vásárlás előtt.

Ha pl csak a sebességet nézzük, ez elég jónak tűnik:

[link]


De biztos akadnak, akik jobban képben vannak monitor ügyben mint én.

2012. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Panda Péter ***** válasza:
csupán azért ajánlottam az IPS panelt a TN-nel szemben, mert sokkal jobb a képminősége, és a "lassúsága" igazából csak professzionális multiplayer szinten okozhat gondot.
2012. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mondjuk nekem ilyenem van [link] és masszívan multiplayerezek vele meg full hdba nézek filmet szerintem nagyon szép képe van : )
2012. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy U2311H van, de játékra én azt mondom, bőven elég lehet egy TN paneles monitor, és lehet némileg olcsóbban ki is jössz.
2012. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!