Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya vásárlásnál...

Videókártya vásárlásnál milyen adatokat kell nézni?

Figyelt kérdés

Az pl számít, hogy a gépbe DDR2-es ram kell és a videókártyának is ddr2-esnek kell lennie ? És még mik számítanak ilyenkor ? :)


( kisházas gépem van.. ha ez lényeges )


2012. jan. 2. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Leírod a géped adatait, ,alaplap, proci, ram és hogy mennyit szánsz rá és itt a hozzáértők adnak neked egy tippet...
2012. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

alaplap : Asus P5L8L SE

proci : E2160 2*1.8ghz Dual core

memória : ddr2 1gb

2012. jan. 2. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
VGA vásárlásnál nem a géped adatait kell nézni hanem a vásárlandó VGA-ét. Ami VGA-nál számít: minimum DDR3-as legyen, 1 GB memóriával, minimum 600 és 2000 MHz órajellel, minimum 128 Bit sávszélességgel és a lehető legújabb technológiák támogatásával: Shaderek 3.0, OpenGL 4.0, DirectX11.
2012. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de én hallottam olyat is hogy függ a procitól is.. de akkor amit kérdeztem az nem lényeges ? hogy a videókártya is ddr2-es legyen ?
2012. jan. 2. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
A RAM DDR, DDR2 vagy DDR3-as tud lenni. A VGA DDR-től DDR5-ig. A kettő nem függ egymástól, így olyat vegyél, ami minél nagyobb DDR-es vagyis minimum DDR3-ast, de ha lehet akkor DDR5-öst. És legalább 128 Bitest, mert ha 64-est veszel, akkor ráfaragsz. És szerintem a VGA processzorára értették, mert hogy neki is van, de nem olyan mint a gép processzora, de nagyából úgy működik, tehát ha lehet az is minél nagyobb legyen.
2012. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"VGA vásárlásnál nem a géped adatait kell nézni hanem a vásárlandó VGA-ét"


Ez így csak féli igaz. Egyrészt a VGA csatlakozóját nézni kel, hogy egyáltalán belemenjen a kártya, de nézni igen is kell, hogy mihez veszed, mert egy konfigba egy erős proci mellé veszel egy sz@r kártyát vagy egy gyenge gépbe egy erős VGA-t akkor ugyanúgy megszívtad...

Igenis nézni kell, hogy mibe kell a cucc...

DDR2-es RAM-os gépbe agy AGP-s kártya kell az biztos...

2012. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is DDR2-es megy bele és PCI-Express-es VGA megy bele. És igaz, nézni kell hogy belemenjen és ne gyenge konfighoz kerüljön az erős VGA, de szerintem erős konfigba nem venne olcsó VGA-t.
2012. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

PCI-Express ATI - Sapphire HD5450 512MB DDR3


ilyen videókártyát néztem ki.. ez jó lenne ? mert lényegébe need for speedekkel szeretnék játszani. most wanted-et viszi a mostani alaplapi videókártya. és ez a kártya vinné a többit a run-on kívül ?

2012. jan. 3. 12:58
 9/9 A kérdező kommentje:

vagy esetleg még ez ?


Gigabyte Radeon HD 2600PRO


néztem videókat youtube-on és a shiftet, gta4-rt viszi elvileg. :)

2012. jan. 3. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!