Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya vásárlásnál mit...

Videokártya vásárlásnál mit kell tudni*, ill. : mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
*Azt, hogy VGA-t akarok vásárolni. Ezt tudom!
2010. nov. 3. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Teszteket bújni melyik mennyit tud.
2010. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jenci ***** válasza:

Az első,hogy milyen a foglalat az alaplapon ( PCI vagy AGP ),de biztos,hogy PCI,mert a másikat már nem gyártják.

A második,hogy mire szeretnéd használni--ebből következnek a többi dolgok.

Van még a memória mérete.Ez annál jobb,minél nagyobb.

Van a sávszélesség.Ebből van 64 bit,128 bit,256,384 bit.Ma már nem baj,ha minimum 128 bitest használsz.Ez elég gyors mindenhez.Játékhoz minimum ennyi kell.

Van a kártya hűtése.Ez lehet passzív és aktív.Szerintem az aktív jobb,mert a kártya jobban terhelhető.

Végül a kimenetek.VGA és DVI mindegyik kártyán van.HDMI viszont nincs.Ha nagy felbontású monitort veszel,vagy ilyen filmeket szeretnél nézni,akkor lehet rá szükség.Annyit kell még tudni a HDMI-ről,hogy ezen a hang is átmegy nem csak a kép.


Röviden ennyi.

2010. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok egy "pc guru", nem nagyon értem, hogy az órajel, meg a RAM (egyáltalán minek ram a vga-ba?!?!), meg a többi dolog mikor jó. Minél nagyobb?
2010. nov. 3. 21:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kezd eloszlani a homály!
2010. nov. 3. 21:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja...majd elfelejtettem! És pl 2GB ramhoz, odatolom, mondjuk a piacon lévő legerősebb kártyát, az nem gáz? Vagy a videokártya az nem függ a többi cucctól?(proci, alaplap ilyenek)
2010. nov. 3. 21:35
 6/7 Jenci ***** válasza:

Az összhangot meg kell tartani a rendszerben.Tehát semmi értelme egy bivalyerős kártyát betenni egy olyan gépbe,ami amúgy is gyengécske.A videokártyán azért jó ha sok memória van,mert akkor nem a RAM-ból vesz el és ezáltal nem lassul a gép.


Ha esetleg megírod a konfigodat jobban tudnék segíteni.

2010. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

CPU: Pentium Dual core E5300 2.60, 2.60 GHz

RAM: 2GB


és ehez jön egy ATI HD3650-es videokari, de gondolom ez nem fontos.

2010. nov. 4. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!