Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyki processzor a jobb?

Melyki processzor a jobb?

Figyelt kérdés

Két processzor közül szeretnék választani, de most hogy a másodikat megtaláltam, kicsit elbizonytalanodtam. Mást ne javasoljatok, mert ez a kettő lehetőségem van csak:

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition Box

vagy

AMD FX-6100 X6 Bulldozer Black Edition Box


Árkülömbség az utóbbinak kedvez, de kérdés, AM3+os alaplap mennyivel drágább egy AM3-nál? Ajánlanátok esetleg egy alaplapot a másodikhoz max. 19k körül? ASRock kizárva!!


Amire használom: 3D modellezés, Programozás, Videószerkesztés és szoktam rendesen játszani is persze.


2011. dec. 31. 09:20
 1/4 Gergő321 ***** válasza:
30%
én az elsőt ajánlanám. Az a modernebb
2011. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"én az elsőt ajánlanám. Az a modernebb"

Az FX a modernebb az idei, a Phenom II már több éves.

Amúgy én is az x6 1090T-t mondanám, de az érdekelne hogy mire is használnád, mivel egyes területeken a bullok hasítanak.

2011. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na csessze meg most nézem oda is írtad mire kéne.

Ilyenkor azt szoktam javasolni hogy keress rá hogy az általad pontosan használt programok alatt hogyan teljesít az adott CPU.

Amúgy alaplap:

[link]

[link]

Mindkettőhöz jók. Ja és ASrock miért nem? Az utóbbi időbe elég jókat gyárt.

2011. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, azt írják több fórumon is hogy a Phenom még mindíg jobb mint a Bulldozer. ASRock alaplapokkal volt pár rossz tapasztalatom, 3 ilyen alaplapom volt, mind3 gyári hibás (a garanciáztató mondta) szóval egy 4.-et nem prbálnék meg, köszönöm mindkettőtöknek, zöldek mentek!
2011. dec. 31. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!