Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemezen megosztott...

Egy merevlemezen megosztott meghajtók jelöléseinek megváltoztatása hogyan?

Figyelt kérdés

A merevlemez fel van osztva több patrícióra. Nem rég telepítettem újra,és valamit elbaltáztam mert felcserélődtek a meghajtók betű jelölései. Van rá valami lehetőség a jelölés átírására?


Köszönöm a segítséget előre is!


2011. dec. 29. 13:23
1 2 3
 11/24 csacsi2 ***** válasza:

Azt nem írta hogy a rendszerpartíción kívül vannak másik partíción is rendszerfájlok, ezért nem fogja amott keresni.

Amúgy meg ha igen akkor most nem jó mert nem találja és akkor lesz jó ha átnevezi.

2011. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem telepítés után akarja változtatni, legalább is én ezt olvastam ki... Akkor pedig áll amit írtam...
2011. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hány egyéb partíciója van. Van egy rendszer, feltelepített programokkal és egy "D" betűjellel. Ő szeretné ha ez lenne a "C"... Gondolom én. Na ez nem fog menni...
2011. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Fehersrac válasza:


Tök mindegy hány egyéb partíciója van. Van egy rendszer, feltelepített programokkal és egy "D" betűjellel. Ő szeretné ha ez lenne a "C"... Gondolom én. "


Igen! Jól értelmezed! Ezt akarnám elérni!

2011. dec. 29. 14:24
 15/24 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy ezen csak az újratelepítés segít, de ennyit meg nem ér szerintem az, hogy "C"-t lássál a rendszerpartíciód előtt és azzal kezdődjön a sajátgép-ed.

Ennyi melót nem ér. Nézegesd még el egy darabig és majd úgy is eljön az ideje, hogy újra kell telepíteni, na majd akkor nekiállhatsz...

2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 csacsi2 ***** válasza:

Teljesen igazad van, ha nem c: -re települt és át lesz nevezve arra attól még a registry nem módosul és ott fogja keresni ahova települt. Nekem a "felcserélődtek a meghajtók"

Tűnik annak hogy az összes többi, mert nem cserélődik fel a rendszerpartíció, de majd meglátjuk mi is van valójában.

2011. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Az lesz! Köszi!


Csak jó lenne még tudni hogy telepítésnél mit hibázhattam hogy ez történt...

2011. dec. 29. 14:31
 18/24 anonim ***** válasza:

Felcserélődött, gondolom úgy, hogy telepítésnél már megkapta a "D"-t és innen már nincs visszaút...

Nekem is volt már ilyen. Ha több HDD van a gépedben, akkor előfordul, hogy partícionáláskor illetve a telepítés felajánlásakor nem az lesz az első "C" partíció, amire te az oprendszert teszed... Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy telepítéskor a másik HDD-t kivettem, így csak egy volt benne és így a telepítéskor az egyetlen HDD első partíciója lesz a "C" és nincs gond. Amikor meg felmászott már az oprendszer, visszateszed a másik HDD-t és minden oké...

2011. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 csacsi2 ***** válasza:
Nekem volt így egyszer áramszünet után hogy átneveződött. A programok, temp és dokumentumok mappa is másik partíción van és igen csak reklamált miatta. Nekem a káryaolvasóm sajátította ki magának a "program" partíciómat, le kellett húzzam az átnevezésig. persze nekem a c-maradt!
2011. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Átneveződés esetén persze csak ez a megoldás marad. Egyéb esetben viszont kifejezetten tilos ez az eljárás...
2011. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!