Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ubuntu-sok linuxosok egy hp...

DannyZuko kérdése:

Ubuntu-sok linuxosok egy hp inspiron 1300 wifi problémában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezen a laptopomon (inspiron 1300) próbálom beindítani a wifit. nem elég sajna a kábel. melóban kell a wifi... ki googleztam a dolgot.... jól gondolom, hogy per pill zárt meghajtóként kezeli a wifimet? Ezt is kigugliztam és a Rendszer → Adminisztráció → Eszközmeghajtók menüpontot-ban lehetne engedélyezni, hogy fusson a driver? Ha igen, akkor ez most hol is van pontosan? Kezdő linuxos vagyok. Ezt nem találom sehol. A start menüben (bocsi. nem tudom a linuxos nevét) nekem nincs ilyesmi... Hol kell??? hogy kell?

Leszedtem ezt a 32 bites driver

kicsomagoltam. a belsejét is kicsomagoltam, de most akkor hogyan tovább? amikor az exe fileokra kattintok, akkor társítani akarja valami progihoz, nyilván mert fogalma sincs mit akarok... elakadtam segítsetek please... köszönöm...



2011. dec. 24. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Két gond lehet: egyrészt új ubuntud van gondolom, és egy régi ubuntura vonatkozó leírást találtál (belinkelhetnéd, talán ez itt? [link] ) Állapítsd meg az ubuntud verzióját így:

(1) Nyitsz egy terminált (Ctrl+Alt+T, ez minden verzión megy szerintem)

(2) Beírod: lsb_release -a (+enter. Ha innét akarod bemásolni gépelés helyett, akkor Ctrl+Alt+V-vel tudsz beilleszteni, vagy jobb kattintás után az előjövő menüben is van beillesztés).

(3) Kiírja, hogy milyen Ubuntu, hanyas verzió meg ilyenek. Ha a "Release:" sorban 11.04 vagy 11.10 áll, akkor új ubuntud van. Ha ennél kisebb, akkor értelemszerűen régi.

(4) Amit a parancs kiírt, azt másold ide légy szíves, hogy tudjunk segíteni (a terminálból Ctrl+Alt+C-vel tudsz másolni).


Ha régi ubuntud van, akkor a bal felső sarokban találod az általam linkelt (vagy az általad megtalált) leírás szerinti "Rendszer" menüt, az "Alkalmazások" mellett a második lesz jobbra (főmenünek hívják a három menüt együttesen egyébként). Ha új az ubuntud (tehát 11.04 vagy újabb), akkor bal oldalt az alkalmazások ikonja fölött van egy sötétszürke ikon, rajta az ubuntu logójával, arra kattints, és kezdd el beírni, hogy Eszközmeghajtók. Szerencsés esetben meg fog jelenni egy ikon, alá lesz írva, hogy Eszközmeghajtók. Arra kattints, akkor ugyanaz a beállító ablak jön majd elő, mint amit a régi ubuntusok a menüből tudnak előhorgászni. (Vagy se, de azért egy próbát megér).


Másrészt az exe fájlok nem valószínű, hogy megfelelőek lesznek. Linuxon ezek egy speciális program segítségével (a wine-nal) futtathatók, de nem mindig működnek tökéletesen. Egy drivert így futtatni biztosan nem szerencsés, nem valószínű, hogy műkdöni fog.


Írd meg ide nekünk, hogy milyen verziójú az ubuntud (amit ott fent leírtam, hogy hogyan találsz meg) és linkeld be a leírást, amit találtál, akkor többet tudunk segíteni.

2011. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!