Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékoknál a videokártya...

Micsinai kérdése:

Játékoknál a videokártya hömérséklete (Zotac GTX 460 1gb) felment 70 fokra, az még optimális?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A nagy hőmérséklet csökkenti a teljesítményt. Lehet hogy átlagesetben nem fogod észrevenni, de ha egy olyan játékot játszol ami éppen hogy nem szaggat, 70 fokos kártyával talán már szaggatni fog. Nálam 74 foknál textúrahibák jelentkeztek (régebbi kártyámmal). Kicsit szaggatott, de leginkább az volt a gond hogy hiányoztak textúrák. Vagyis mész a pályán és azt veszed észre, mintha eltűnt volna a talaj, falak. minden átlátszó, esetleg modellek hiányoznak, lassú alkalmazás reakció. Szal ha lehet el kell intézni a hűtést. Lelőheted, vagy fel is akaszthatod. XD Na jó, félre a viccel, komolyan nem túl egészsége az a hőmérséklet.
2011. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mármint egészségeS. XD
2011. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolúte tűrhetetlen az ilyen 70 vagy 100 fokos videókártya...Nem tesz jót hosszú távon, vagy még egy kis por és leég. Főleg hogy télen írsz ilyet. Mi lesz a nyári 35 fokban akkor? Legalábbis ha abból indulok ki, hogy én beállítottam a bios-t hogy 70 fokos CPU-nál sípoljon és 75 fok CPU-nál azonnal lője le a gépet.... nem kockáztatok, nem olcsó a gép.


Tippjeim:

1. Mi a különbség a rendszerhőmérséklet(alaplap) és a szobád hőmérséklete között, amikor alapjáraton van a géped? ha ez több 5 foknál, szerintem tegyél be a gépházba néhány extra ventillátort...


Ha a CPU hőmérséklet is ilyen magas szokott lenni akkor meg pláne.


2. Igen, ne porszívózd, hanem fújkálni kell. de ez a "sűrített levegő" spray valójában nem levegő hanem gáz, úgyhogy vidd ki a gépházat az erkélyre és ne a szobában, mert nem egészséges. Esetleg egy poroló ecsetet használhatsz ha nagyon koszos. (de ne a műszál tollseprűt mert az elektrosztatikusság kinyírhatja a gépet)


3. szerintem tegyél arra a kártyára egy normálisabb hűtőt már mintha lehet kapni hozzá... nem ismerem a típust, de szoktam VGA hűtőket látni...

2011. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
semmi addig de nekem már volt 110 en is Nvidia gt620
2014. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!