Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális hőmérséklet...

Ez normális hőmérséklet laptopnál?

Figyelt kérdés

Májusban vettem egy HP 625-öst laptopot az alábbi specifikációval:

PROCESSZOR: AMD Athlon II P360 2.30GHz

MEMÓRIA MÉRET: 2Gb

MEMÓRIA TÍPUS: DDR3

INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD4200



Kb ennyi a lényeg.

Na mármost, ha játszok az AC: Brotherhooddal, minden minimumra le van húzva, de ha megnézem, így is 80°C körül van a proci, hűt mint az állat, a játék meg belaggol.


Nem káros a procira nézve a 80 fok?


2011. dec. 20. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
csoda h elmegy ezen, de komolyan! amúgy normális mivel a laptop nem játékra van! mivel terheled rendesen melegszik is!
2011. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
jah és csak hosszútávon káros ( mindig 80C fok)
2011. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Laptopnál ez teljesen normális.
2011. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Némileg igen, káros. A laggozás is emiatt van. Ki kell pucolni a proci ventillátorát, vagy nem is tudom, valamivel szabályozni a ventillátor sebbességét. PL. Riva Tuner, stb, szal kell egy progi, amivel maxra állíthatod a proci-ventillátor forgását, így jobban hűtene. Jobb ötletem nincs, mert igazából a hűtéscsere bonyolult, sőt ha jól tudom nem is lehet.
2011. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És igaz, bár megvan hozzá a kellő teljesítmény, mégsem játékra tervezték. Erre vannak a PC-k, PS2-3-asok, XBOX360-ok, nameg a Wii-k.
2011. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocs, PC alatt az asztali gépre gondolok.
2011. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy hűtőalátét tudna segíteni rajta?
2011. dec. 20. 19:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Mármint hűtőborda?
2011. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 lordsithlord ***** válasza:

Emeld meg a laptop alját, hogy jobban tudjon hűteni. Nálam a laptopállvány vált be, ez megemeli a gépet kb. 30cm-rel, így akadálytalanul tud hűteni a gép.


A 80 fok rettenetesen sok, de sajnos a HP gépek hírhedtek a tökéletlen hűtésükről.


Meg kellene még próbálnod esetleg sűrített levegővel kifűjni a ventilláűtort (ezt egyébként HP-éknél ajánlatos max. 2 havonta végrehajtani), hátha az is segít valamennyit.

2011. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem inkább szívni oldalról? Ezen az átkozott gépen alul kb 1 cm2 nyi nyílás van, amin a levegő beáramolhat. Porszívóval megpróbálom kitisztítani kívülről.
2011. dec. 20. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!