Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépet szeretnék fejleszteni,...

Gépet szeretnék fejleszteni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretném lecserélni őskori GF 6600-asomat az egész géppel együtt valami modernebbre. Az XFX GF 9600 GT 512MB DDR3 és két HD4770-es (MSI R4770-T2D512 Radeon HD4770 512MB; XFX HD 4770 512MB) között gondolgodtam. Szerintetek melyiket érdemes megvenni, esetleg más javaslat ebben az árkategóriában? Elsősorban játékra kéne, de jelenlegi gyenge procim miatt jó lenne, ha támogatná a .h264 videókat. Olyan játékokkal akarok lehetőleg max(közeli) grafikán játszani mint az Assassins Creed, HAWX, Supreme Commander, Godfather 2 stb...

Gép Többi adata:

WinXp SP3

550W HKC táp

320 gb S-ATA (SAMSUNG HD321KJ) winchester (amiből csak 298 gigát lát a gép, nem tudom, ez normális-e?)

1 gb memória (videókártyával együtt veszek 3 (2+1) giga 667-es kingmaxot)

Asrock 775dual-880pro alaplap (lapokhoz nem értek, ide kis segítség kéne, lehetőleg 20ezer forint körül)

Intel Celeron D 346 3.06 ghz (helyére egy AMD Athlon64 X2 7750 AM2+ raknék)

Egyelőre csak VGA+memóirát veszek, később proci+lap, amint lesz pénz. Esetleg most csak a VGA-t vegyem meg, és (mivel asrock csak 667ig támogat) később lappal együtt memóriából gyorsabbakat?


2009. máj. 18. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A VGA karik amiket mondtál eléggé felső kategóriásak, szerintem viszik a jelenlegi játékokat, a konkrét tipuskülömbségekröl nem tudok neked mit mondani...

Asrock jó alaplap, Asus leányvállalata az Asrock, olcsóbb de nekem azt mondták hogy az Asus-al több gond van. Én leginkább azt nézném hogy milyen RAMokat támogat és azoknak hány slot van, egyébként fapados lapnak (asrock) számított már akkoris amit vettem és semmi gondom nincs vele az égvilágon semmi baj.


Winyóval az a trükkös hogy a gyártók valamiért nem 1024-es hanem 1000-es váltóval számolnak. Bit, byte, kbyte,mbyte,gbyte.. ha végigszámolod elég nagy eltérés jön ki. Nekem 1,5 Terabyte-os winyóm van amiböl a gép csak 1400 gigát lát.

2009. máj. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Videokártya: Jobb választás a HD4770, amelyik tetszik, ugyanaz a teljesítményük, támogatja a HD videókat.


2. RAM: 2x2 gigabájtot tegyél bele, ami 800/1066/1333


3. Ebbe az Asrock lapba nem lehet AMD procit tenni, AM2+ lap kell neki.


Egyszerre kell venned a lapot, procit, ramot. Ha a GF6600 AGP-s, akkor az se fog menni az új alaplapba.

2009. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a lapom nem támogatja az AMD-t, újat akarok abból is venni, csak nem tudom, hogy milyet és azaz AMD proci az jó(Black Edition)? Nem tervezek túlhajtást. Ez lesz az első alkalom, hogy AMD-s rendszert rakok össze, szóval nem nagyon tudom, hogy melyik mennyire jó.

Ha ebbe a lapba rakok mondjuk 800-as memóriát, akkor csak a támogatott sebességet használja ki a lap, rosszul fogja kezelni, vagy fel sem ismeri?

A videókariból igazából a 4770-es tetszik csak az 4000el drágább és nem tudom, hogy a +4000 forint megéri-e és abból is az MSI vagy az XFX változat a jobb?

A lap csak AGPt, PCIt és PCI-Expresst(nem hiszem hogy 2.0 16x lenne, ezt ki írja az everest?) támogat. Ez okozhat gondot az új VGA szempontjából?

Az árakat a Nyíregyházi 3 mérnök honlapjáról (www.3mernok.hu) néztem, ott is tervezem megvenni.

2009. máj. 18. 15:16
 4/6 ceri ***** válasza:

A RAM-ok ebben a lapban is menni fognak 667-en, utána használhatod a gyorsabb lapban.

A 4470-es VGA is megy a PCI E 1-es slotban, de gondolom azis lassabb. Nekem is egy hibrid asrock lapom van csak AMD-s.

Én mégis azt tanácsolnám, hogy akkor kezd el a fejlesztést, ha a többi kb 40.000 (alaplap+ proci) pénzed is belátható időn belül összejön.

2009. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ceri ***** válasza:

az előzőhöz 4770-et akartam írni.

nekem PCI Express 2.0 x16: Asus EAH4670 van és megy a PCI E 1.0 lapban.

2009. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A HD4770 a 9800GTX-nél is gyorsabb egy kicsit, szerintem megéri a +4000 forintot. Most még minden gyártó kártyája egyforma, még nem adhatnak ki buherált változatot, ugyanaz az MSI és XFX is, csak a doboz, és a címke más.
2009. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!