Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezzel mit kezdjek?

Ezzel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Kapcsolnám be a gépet (Ubuntu 11.10)


Sok fekete képernyő villogó aláhúzással, ami egy kurzor lenne szerintem, aztán


error: hd0 read error.

grub rescue> _


és néha mintha egy picit sípolna a gép alja a winchester könyékén.

Tehát elszállt a winchester?

5 perce még működött, lefagyott a gép, újraindítás után meg ez fogad.

Ja, és a bios is egy ideje már megakad a betöltésnél pár másodpercre (10-15), ott ahol eddig vagy fél másodpercre akadt


2011. dec. 15. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szektorhibára gyanakszok, tedd át a winyót egy másik gépbe, futtass végig rajta egy HDD elemző programot. Mondjuk a Hard Disk Sentinel tökéletes lesz. Ha nem lesz gond vele, akkor tedd át a saját gépedbe, aztán tegyél fel egy XP-t vagy egy Win7-et.
2011. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meg is csináltam volna, ha nem egy ide-s laptopvinchesterről lenne szó, és a gépemben lenne ide csati

A laptop Acer TravelMate 2410, a másik gép alaplapja pedig AsRock H61M-GS

azon szerintem meg nincs ide csatlakozó

2011. dec. 15. 12:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg HDD nélkül lehet használni?
2011. dec. 15. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor egy haverodhoz kell fordulni, vagy bemész egy számítástechnikai boltba ahol vehetsz egy IDE átalakítót.
2011. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
HDD nélkül nem, még a Bios-ig sem jutsz el, mert kiírja hogy nincs HDD. Bele kell tenni egy másik HDD-t, aztán rátenni egy Windows-ot. Mikor rajta van a rendszer (kikapcsolt állapotban) tedd vissza a hibás winyót, kapcsold be és azzal ellenőrizd le.
2011. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!