Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hangos a laptop?

Man Utd  kérdése:

Miért hangos a laptop?

Figyelt kérdés
kb. 1 hete vittük kitakaríttatni, azt mondták azért volt hangja mert a sok por valami zselét megszárított...( én nem értek hozzá..) de 2 napja megint elkezdte, ha 2 lapot megnyitok hangos. ha valahol videót nézek hangos. akármit csinálok hangos. :@ , mit lehetne tenni?
2011. dec. 13. 14:08
 1/4 A kérdező kommentje:
laptophűtőt is vettünk hozzáá.. de mondhatok sokat használ...
2011. dec. 13. 14:10
 2/4 Jenci ***** válasza:
Ha normálisan kipucolták,akkor már csak a csapágy jöhet szóba.Be van száradva.
2011. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk relatív, hogy mit jelent az, hogy "hangos".

Zavaróan, hangos, vagy csak annyira, hogy hallod, ahogy pörög a ventillátor? Sajnos a legtöbb notebooknál elég nehéz megfelelő (leginkább az ára miatt) hűtést beszerelni, és a szellőzés sincs teljesen megoldva minden helyzetben.

Gondolj csak bele: Általában a videókártya alatt, és a gép hátsó felén van nagyobb levegőkiömlő rész, ez 60-70%-ban le van zárva, vagy legalábbis korlátorva van, amint leteszed valamilyen felületre. Így nehezebben jön ki belőle a kosz is. A másik fele a dolognak, hogy mivel kevésbé tud hűlni, így a hűtő (ha elég okos, és tudja magát szabályozni), megpróbálja a megfelelő hőmérsékletre csökkenteni.

Van egy kifejezetten jó szerkezet, Coolpadnak hívják (rárakod a notebookot, és alulról hűti izomból, így nem a gép icipici ventillátorát terheli). Azt ajánlom szerezz be egy olyat, vannak nagyon jó típusok, amik meglepő dB-el képesek működni. Szinte nem is hallod.

Szerintem sokat javíthat a helyzeten. Másrészt meg nem is árt. Az előző notebookomnál még nem vettem coolpadot, és tönkre is ment 1 év alatt, mert túlmelegedett, és a mikrorepedések miatt tönkrement az alaplap.

2011. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sokat hallottam arról hogy, vírus is okozhatja, a CPU használat pedíg 60-100% között ingadozik.


elvisszük más helyre hátha ott többet tudnak vele kezdeni, egyenlőre köszi nektek

2011. dec. 15. 00:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!