Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet polarizált fóliát...

Hol lehet polarizált fóliát venni, esetleg egyedire polarizáltatni?

Figyelt kérdés

A monitoromra szeretnék egy polarizált fóliát, amin 0.3 mm-enként(mivel ilyen széles egy sor pixel) váltakozik a polarizáltság iránya. De vajon ilyet hol lehet venni/csináltatni/esetleg 2 fóliából lézerrel összevágatni??? Így egy mozis 3d szemüveggel 3d-s monitorom lenne, mivel az egyik lencsével csak a páros, a másikkal csak a páratlan számú pixelsorokat látnám a lencsék és a fólia polarizáltsága miatt. Ezzel a módszerrel a legtöbb program kompatibilis, és simán nézhetném mediaplayerrel a 3d-s filmeket.

UI: Szakiktól elnézést kérek, ha rosszul fogalmaztam :D:D



2011. dec. 10. 00:19
 1/4 Azbest válasza:

Én elég kezdő vagyok a témában, de szerintem felejtsd el...:)

Az elmélet tök jó, tegyük fel, hogy lehet ilyen fóliát kapni /csináltatni/lézerrel összevágatni (ezeken nagyon jót röhögtem...), esélytelen cnc nélkül pixel pontosan felrakni azt, és ha netalán sikerülne azon kívül, hogy a NASA-hoz rögtön felvennének mérnöknek, elég rossz lenne a képminőség, mivel feleződne a felbontás...

2011. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nana!

Először is, ha van pl egy 58cm-es FullHD TV-d, ott a fele felbontás is kb monitor minőségű, ami igenis teljesen jó.

Másodszor: a pixelpontos felrakás is nagyon egyszerű feladat: hiszen ha 10 centire vagy a képernyőtől simán látod a pixeleket, egy kézi nagyítóval megnézed a négy sarkát, h pontos-e, és kész :D

A harmadik az, hogy örülök, ha jót derültél a dolgon, de ha te egy CNC lézeres vágóval valamit 0.3 mm szélesre vágsz (a monitoromnál ennyi egy pixel) az annyi lesz. nem több, nem kevesebb. Ebből ha egyszerűen egymás után raksz egy sík felületen az 3 mm, és ez 1360 csíknál SEM változik! Vagyis simán laminálható két átlátszó fólia közé.

És ehhez nem kell NASA, mivel még a mobilod összeállítsához is több technológia kell.

Nem baj ha kezdő vagy (én kb amikor te plüssállattal aludtál, én forrasztópákával XD ilyen vok, ez az életem ;D), nem is kötekedni akarok, de nekem ezek az elképzeléseim, és a mai technológiával ez nevetségesen egyszerű feladat :D CSupán annyi a kérdésem hogy hol lehet lézervágással foglalkozó céget találni, a többit megoldhatom házilag is :D

UI: most jut eszembe: igaz, h szemenként csak fél-fél felbontást látsz, de két szemmel nézve a képminőség ugyanúgy FullHD. Az LG (asszem lg xD) Cinema3D TVje is polarizált technológiát használ, és tökéletes képet ad :D

2012. jan. 12. 18:15
 3/4 A kérdező kommentje:
UI2: elírtam, a csíkoknál azt akartam írni h ha 10et egymás mellé raksz az 3 mm bocsi :)
2012. jan. 12. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint amikor 10 éves koromban kitaláltam, hogy egy hagyományos tintasugaras nyomtatóból fogok lézernyomtatót készíteni egy lézer pointer segítségével. Valahogy nem jött össze.
2015. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!