Gépösszeállítás - Jövő irányzatai Avagy miként tervezzünk meg egy összeállítást?
Sokan kérnek gépösszeállításokat anélkül, hogy tudnák mit is akarnak.
-Milyen PC -m legyen amit 5-10 évig nem kell "kidobni"?!
-Milyen irányban mennek el az eszközök a fejlesztésben (Videokártya, processzor, memória, alaplap)?!
-Alap az alaplap, de miként alapozzak a későbbiekben?!
Sokan vágjátok ezeket a config dolgokat. Nekem is Gamer a gépem és jól fut rajta a SuperMario...Szerintem teljesem mindegy, hogy miként nevezzük a gépet, egy a cél, hogy mindent tudjon és azt jó gyorsan!
Szóval egy gép összeállításánál a szempontok a lényegesek és persze az ár. Nálam ezek a következők: Bővíthetőség hosszútávon. kb ennyi! Ehhez viszont előrelátónak kell lenni, hogy a cégek milyen irányba fejlődnek, tehát az az alaplap jó legyen a később majd kijövő, "jövő" cuccoknak. Ezt Ti hogy látjátok? Olvasgatok és próbálom kitalálni mi is lesz a fejlesztés iránya az alkatrészekben, de nem értek hozzá.
Most ezeket olvasom:
AMD HD 7900-as sorozat,(XDR2 memória).
AMD Phenom II X4 és az intel i7 -es processzorai.
Mindezek nem sokat mondanak egy laikusnak és jó drágák is. Viszont ha egy alaplap tudja ezeket, akkor elképzelhető, hogy olcsóbb termékekkel is össze lehessen azt állítani, amiből ez (mármint a most drága)majd kibővíthető lesz?
Esetleg mi lesz a jövőbeli irányzat?!
a játékos PC kérdését alapvetően két oldalról lehet megközelíteni: professzionális multiplayer és egyszerű single player.
egy multisnak erős processzor kell, hogy akkor se f0ssa össze magát a rendszer ha 30+ játékos rohangál a pályán. mivel a profik kis felbontásban szoktak játszani, és magas FPS számmal, így a VGA kicsit kevésbé fontos.
amire viszont elsődlegesen gondolunk, ha azt mondjuk, hogy gamer, az inkább a single player játékos, aki megveszi a nagy monitort, és azt akarja, hogyha felrakja a játékot, az fusson nagy felbontáson, nagy részletességen, az FPS végülis nem olyan fontos mint a multinál. ha már 30 fölött van, az régen jó. ide inkább az erős VGA szükségeltetik mintse CPU.
a ram sebessége egy klasszikus CPU + diszkrét VGA-s konfignál nem igazán lényeges, mert játékokban nem igazán mutatható ki előny a gyorsabb (és általában jelentősen drágább) modulok javára.
az alaplapnál általában elmondható hogy a szükségleteknek megfelelően kell vásárolni, legyen rajta annyi sata, usb, tökömtudja mi, amennyi kell. felsőkategóriás alaplapra csak komoly tuning esetén érdemes költeni, de a tuningos és a gamer közel sem egy kategória.
oisjfpijeijőáfjádsj: Igen, főleg így ünnepek előtt!
viszont ha most veszek egy olyan alaplapot, amibe már nem gyártanak pl.: processort (így vagyok hogy K8Upgrade 1689 alaplapomat nem tudom tovább bővíteni mert nem tud pl 4 magod processort, meg ilyenek.) Szóval valamit lehet sejteni, hogy mit nem fejlesztenek és mit igen. Remélem ennél bővebb választ is kapok majd! Azért kösz.
ez a jelen, menjünk egy kicsit a jövőbe!
a klasszikus CPU + GPU már nem járható út sokáig. ugyan az AMD és az nVidia is próbálja megtartani a szegmenst (pl jó példa erre az AMD féle don't move the memory programozási irányzata), az én tippem szerint a videókártya mint olyan, a jövőben maximum post process effekteket fog végrehajtani (ergo a készen kapott képkockán dolgozik majd). a jövő a heterogén programozható chipekben van, CPU+GPU=APU, ezt az AMD és az Intel is látja, mindketten elindultak az integráció irányába, igaz, talán kicsit más úton. Lényeg a lényeg, az AMD-nek már most van APU-ja (Llano) míg a következő generációban már mindkét gyártó APU-kal fogja képviseltetni magát (Trinity vs Ivy Bridge). sőt, még a high-end játékos piacot is APU-kal akarják lefedni, így a klasszikus CPU már csak szerverszinten marad életben, de szerintem ott sem sokáig. Mivel a win8 már futni fog ARM-en is, ebbe a buliba lehet hogy az nVidia is be fog szállni egy ARM alapú APU-val.
Nagy kérdés itt, hogy a programozók milyen gyorsan reagálnak erre, elvégre is a szuper hardver semmit sem ér, ha nincs rá szoftver, ami kihasználja azt. Jelenleg a piacon két olyan játék van, ami profitál abból, ha APU van a gépedben, és nem CPU (shogun2 és dirt3) de ez csak akkor működik, ha nincs diszkrét GPU a gépben, ami nem túl jó. Remélhetőleg egyre több számítást fognak átadni az APU-ban dolgozó grafikus magnak, amik remélhetőleg pár év múlva már olyan erősek lesznek, hogy diszkrét (társ)kártya nélkül is elég gyorsak lesznek a FullHD játékra. Ha elkezdenek jönni az olyan játékok, amik profitálnak az APU-ból, akkor azt sokkal de sokkal jobban megéri majd venni, mint a klasszikus CPU-t.
Szóval a cél adott (integráció), az út adott (heterogén programozható APU-k), már csak a megfelelő szoftverek kellenek, hogy ténylegesen elinduljunk az úton. Ha nem számítjuk a szerver szintről lehozott szörnyeket (Intel LGA2011 és AM3+), akkor látjuk, hogy minkét gyártó APU-t fog csinálni a jövőben. Az AMD számára többek között ezért nem volt nagy érvágás a Bulldozer "bukása", mert őket nem érdekli, hogy CPU fronton kikapnak az inteltől, az egész csomagnak kell jobbnak lennie.
Én minden esetre kíváncsian várom, hogy milyen lesz az Intel vs AMD háború az új frontvonalon, tavasszal/nyáron valószínűleg le is fogom tenni a voksomat egy második generációs AMD APU-val.
Panda Péter: köszi a válaszod. Értem, hogy aki multi, neki tök mindegy a vga, de ha van nem baj,de inkább a cpu -ra költ, illetve úgy tervezi meg az összeállítását. A kettő azért nem zárja ki egymást, vagy igen?!
Egyáltalán az alaplap bővíthetősége mitől függ? Szóval kell e arra számítani, hogy a gépigények fejlődésével, már nem lehet bele jobb eszközt tenni , legyen az videokártya, processzor, vagy memória, nem lesz jó a foglalat? Egyáltalán egy új generációs processzor (2,4,8 -magos)alaplapi foglalata egyáltalán nem kompatibilis egy régi egymagoséval?
Szerintem még-egyszer át kell olvassam irományod, hogy értelmezzem is...Ment a pont! Köszi a részletes beszámolót, azt hiszem ennek az APU -s dolognak még utána járok és míg én is összeállítok addigra eldől mi is lesz!
Lénye, hogy még nem kiforrott a dolog (1-2 év távlatában), addíg nem érdemes a jelenlegi konfigokba a lehetőséget látva ,nagyobb összeget belefektetni.
már most is egy csomó foglalat van még aktívan a piacon (mmint a hazai boltok polcain), úgy mint inteltől LGA775 (bizony), LGA1156, LGA1366, LGA1155 és LGA2011, ezek mind inkompatibilisek egymással.
AMD-nél egy fokkal talán jobb a helyzet, mivel az AM2, AM2+, AM3, AM3+ között van átjárhatóság, de korántsem teljes a kompatibilitás, nagyon utána kell nézni. illetve ott az FM1, ami kicsit fekete bárány, ugye a Llano APU-k foglalata, ami konkrétan halálra van ítélve, mert az előreláthatóan tavasszal megjelenő FM2 foglalat nem lesz lábkompatibilis (ergo még csak bele sem lehet rakni FM1-be FM2-t vagy fordítva).
szóval intelnél ott az LGA1155, mint az egyszerű földi halandók számára fenntartott foglalat, ebbe többé-kevésbé menni fog az Ivy Bridge, de az utódja már nem hiszem. az LGA2011-ről nem tudni, meddig húzza, az elődje is csak egy generációt szolgált ki, többet nem fog.
AMD-nél a mostani FM1 ugye kb halott lesz tavasszal, az AM3+-ba is már csak egy generáció jön (Vishera kódnév alatt, ami a mostani bulldozer processzorok továbbfejlesztett változata jön bele), utána szerintem kukázni fogják a foglalatot. Aztán ott az FM2, ami reményeim szerint minimum két, de inkább több generációt ki fog szolgálni (erre utal talán az is, hogy 125W-os lesz a TDP keret a foglalatnál a Llano 100W-jával szemben), aztán nem tudni, hogy az egyre integráltabb chipeknek kell-e új foglalat vagy sem. az AMD ezt a kompatibilitás problémát eddig is sokkal kevesebb "véráldozattal" oldotta meg, mint az intel (leszámítva szegény FM1-et), reméljük ez a jövőben is így lesz.
én továbbra is amondó vagyok, hogy akinek most van LGA1156, vagy erősebb illetve AMD fronton AM2+/AM3(+) foglalata, az maximum erősebb processzort vegyen, meg videókártyát, valamit, de ha már a foglalatváltás van soron, akkor érdemes megvárni vagy az AMD FM2-t, vagy az LGA1155 utódját (esetleg az LGA1155-öt, ha feltételezzük, hogy az Ivy Bridge GPU része tényleg lesz legalább olyan erős, mint ami most a Llano-ban van).
folytassátok inkább itt, már sajnálom a kérdezőt!
Hart válasza:
Vision néven hát ezeket értetted gratulálok.
Ez az Llano és FX.
Panda Péter válasza:
mi köze van a magszámnak és a memóriának egymáshoz? neeee csinállllld már :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!