Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mostanában megjelent AMD FX...

A mostanában megjelent AMD FX sorozatú processzorok nagyon durvának tűnnek. Tényleg azok?

Figyelt kérdés

Nekem intel i5 760-am van, minden játékot visz. Most meg megjelentek ezek az FX sorozatos cuccok, és a legdurvább 8magos, 3,6GHz-es, és csak 70rugó. A specifikációk szerint mérföldekkel jobb, mint ami nekem van, pedig az is még 50k-ba kerül. Itt valamit félrenézek, vagy háromnegyed év alatt ennyit fejlődtek.

Bár azt sem hiszem, mert ez még az intel második generációs, sandybridge-es prciait is maga mögé utasítja, pedig azok jóval drágábbak.


2011. dec. 4. 00:36
1 2 3
 11/28 Panda Péter ***** válasza:
32%
de nem hiszem, hogy olyan hűde nagyon fog ütni a bulldozer utódja, inkább csak ráncfelvarrások lesznek,
2011. dec. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Panda Péter ***** válasza:
47%

de nem hiszem, hogy olyan hűde nagyon fog ütni a bulldozer utódja, inkább csak ráncfelvarrások lesznek, kicsit csiszolnak az IPC-n, az órajelen meg a fogyasztáson. ha optimista akarnék lenni, akkor azt mondom, hogy teljesítmény/fogyasztásban beérik a sandy-t, de az ivy-t nem.


az FM2-es APU-kra azért mondom, hogy nagy durranás lesz, mert végre egy átlagos játékos felhasználó igényeihez lesz szabva. mert hogy egy játékosnak nem kell 2500k, feleslegesen sok. a trinityben lesz két piledriver modul, várhatóan elég nagy órajelen, és egy VLIW4 architektúrás radeon IGP, ami nagyjából 30%-kal lesz gyorsabb a Llanóénál. és ez az IGP hardveresen gyorsít mindent ami OpenCL-ben vagy C++ AMP-ban van írva.

2011. dec. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Panda Péter ***** válasza:
42%
ami pedig még jobb, hogy az egész APU közösen osztozik a 125W-os TDP kereten. tehát ha a GPU-ra kevés terhelés jut, akkor lecsökkenti az órajelét, és a CPU rész a felszabadult fogyasztási részt felhasználja magának, és órajelet növel. én még egy 5-5,5GHz+ turbó órajelet is el tudok képzelni, ha a GPU kicsit van terhelve, ami elég szép, még két modullal is (amit ugye a win 4 szálnak lát, ne felejtsük el). és akkor még a tuningról nem is szóltam, nagyon nagy előny a Llano-hoz képest, hogy felment 125W-ra a TDP plafon és közös a turbó.
2011. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
32%
Hát kérdező ha játszani akarsz(már direkt nem írom a gamer szót-látod?) és komolyabb beállításokkal akkor igen jól látod a VGA-t kell cserélni. Az SE verzió butított a refhez képest. A CPU-d viszont még sok is játékhoz.
2011. dec. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Panda Péter ***** válasza:
32%
ha nem muszáj a geforce, akkor a radeon HD6850-et ajánlom, vagy ha kijön a hd7000 széria, akkor abból valamit.
2011. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
32%
Ha már 4 szál akkor igazán az AMD "többszállúsító" technológiája érdekel engem. Ha minden úgy lesz mint az AMD elképzelte kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb a HT-nál. Szerintem sokkal, de hát kitudja...
2011. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Ebben én is biztos vagyok, hogy egy 2500k sok bármelyik játékosnak (talán kicsit jobb mint az i5 760).

Nekem edddig bármelyik játéknál full grafikán(BF3, MW3, Dirt3, NFS The run, AC Revelations) a cpu használat max 70%volt.

2011. dec. 4. 01:14
 18/28 A kérdező kommentje:
GPU vásárlás meg minimum fél év múlva esedékes, addig meg kitudja mi lesz... Geforce GTX600 series meg ATI 7000series :D
2011. dec. 4. 01:17
 19/28 Panda Péter ***** válasza:
50%

Hart ezt már most lehet tudni, a bulldozerben is ez van.

az intel féle HT (legyünk jószívüek, és tételezzük fel, hogy a legjobb eset áll fenn), akkor 20%-nyi többletet hoz az egyszálas eredményhez képest. a HT működéséhez egy mag kb 5%-kal nagyobb tranzisztorszámban.

az AMD féle CMT (Cluster-based Multi Threading) 70%-os többletet hoz (vagyis az, hogy egy modulban egy helyett két integer mag van, ennyi növekedést ad), és egy extra egység a modul 14%-át teszi ki tranzisztorban. elméletben egy modulba kettőnél több integer magot is lehet tenni, persze lehet, hogy a modul mérete jobban nő, mint az integer egységek száma -szor 14%, mivel a CMT lényege, hogy a modulon belül kell annyi erőforrás, hogy az összes integer mag teljes értékűként is tudjon dolgozni (tehát négy integer mag esetében valószínűleg izmosabb FPU kéne, jobb elágazásbecslés stb).

tehát intel hd: 20% sebesség 5%-nyi extra tranyóból

AMD CMT 70% 14%-nyi extra tranyóból

ráadásul az intel HT feladatfüggő, tehát nem minden esetben gyorsul ennyit.

2011. dec. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A 2500k vagy másfélszer, van amiben kétszer erősebb az i5-760-asnál. Ati már több, mint öt éve nincs, szóval AMD 6000 series lesz az. A processzorterhelés meg azért nem teljes nálad, mert vga-limited van, vagy be van kapcsolva a v-sync.
2011. dec. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!