Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mostanában megjelent AMD FX...

A mostanában megjelent AMD FX sorozatú processzorok nagyon durvának tűnnek. Tényleg azok?

Figyelt kérdés

Nekem intel i5 760-am van, minden játékot visz. Most meg megjelentek ezek az FX sorozatos cuccok, és a legdurvább 8magos, 3,6GHz-es, és csak 70rugó. A specifikációk szerint mérföldekkel jobb, mint ami nekem van, pedig az is még 50k-ba kerül. Itt valamit félrenézek, vagy háromnegyed év alatt ennyit fejlődtek.

Bár azt sem hiszem, mert ez még az intel második generációs, sandybridge-es prciait is maga mögé utasítja, pedig azok jóval drágábbak.


2011. dec. 4. 00:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Renderélesben meg kódolásban azok is. Minden másban gyengébbek a Phenomoknál is.
2011. dec. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Nézz meg 2 tesztet, kiderül, hogy jók, de még nincsenek rá optimalizálva a játékok, úgyhogy semmit se ér. (Még.) Egyébkén én nem merném lecserélni az I7-et FX-re, persze szeretem az AMD-t, de akkorse...
2011. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos annyira nem... :(


olvasd el ezt a tesztet. Ez sokat elárul az első széria betegségeiről.


[link]

2011. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Panda Péter ***** válasza:
57%

jaja. sajnos az architektúra a gyártástechnológia hibái és a megfelelő szoftverek hiányában nem igazán tudta megmutatni mi van benne. ráadásul az ára és a fogyasztása is magas, így nem igazán ajánlott megvételre, főleg nem ha játékról van szó.


a bulldozert sokan félreértelmezik, és azt hiszik, hogy a sandy közvetlen ellenfelének készült. igazából arról van szó, hogy ez az architektúra kell az AMD-nek a Fusion-be, így muszáj volt megcsinálniuk és kiadni.


egyébként szerveres környezetben, ahol kicsit mások az igények, jól szerepel az intellel szemben is.

2011. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%

Az a baj hogy ezek a processzorok csak a specifikációkat nézve tűnnek ilyen jónak, a valós teljesítményük sajnos elmarad a várttól.

A legerősebb 8 magos FX-8150 van teljesítményben kb az i5 2500K körül, viszont jóval többet fogyaszt.

Átlagos teljesítmény:

[link]

Teljesítmény/fogyasztás:

[link]


És ha hozzáveszed hogy az i5 2500K 57ezer Ft, az FX8150 meg 70ezer, akkor már rögtön nem olyan fényes a helyzet...


Viszont azt is hozzátenném hogy ez egy új architektúra, még sem a Windows7 nem tudja rendesen kezelni, sem a programok nem támogatják megfelelően. Attól hogy most nem jó vétel, később még lehet belőle nagyon jó CPU, ha esne az ára, meg a szoftvereket is optimalizálnák rá.


De most nem érdemes megvenni, meg kell várni pár új steppinget, és majd kiderül mi lesz belőle.

Kiindulási alapnak jó, emlékezz vissza hogy az első Phenom is milyen szar volt, a Phenom II meg mennyit javult hozzá képest.

Vagy pl a Radeon HD2000-ben debütáló R600-as GPU kezdeti gyengeségei után hova nőtték ki magukat az utódai a HD5000-HD6000 kártyákban.

Az AMD már csak ilyen.

2011. dec. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
Szerver szinten az intelnek messze nincs akkora előnye AMD-val szembe mint asztalin és mint tudjuk a szerver a nagyobb piac. Am i5 760-ról felesleges és nem jó ötlet bull-ra váltani. Ha kell a váltás akkor vagy várj az FM2-re/C0 steppinges bullok érkezése/ivy bridge.
2011. dec. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Panda Péter ***** válasza:
51%
igen, ez a B2 stepping kuka ahogy van, hiába jön rá a win8 ütemzésének 10%-os teljesítménynövekedése meg az optimalizált programok, a fogyi túl sok és a turbó sem megy olyan magasra mint ahogy tervezték. az új stepping és a piledriver magokkal operáló vishera néven futó bulldozer utód már érdekesebb lehet, de szerintem is a trinity APU ami igazán ütős lesz, ráadásul mindkét nagy chipgyártó APU-kkal képzeli el a jövőt még a high-end játékos szegmensben is.
2011. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem terveztem cserét, egyenlőre tökéletesen megfelel nekem az i5 760. Előbb lesz GPU csere (Gigabyte N460SE-1GI),ez azért már nem mindig nyújtja a maximumot.


Szóval azt mondjátok, hogy második generáció vagy későbbi fx modellek lesznek igazán ütősek...

Biztos van jövőjük, főleg ha lesz második generáció.

De elvileg már az intel is készül új sorozattal.

2011. dec. 4. 00:57
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
Az intel most hozta ki a "nagyokat asztalra" LGA2011-s foglalatba. Most ős is APU-n dolgozik gőzerővel ahogy az AMD és mint Panda Péter is írta valószínűleg AMD oldalról az FM2 lesz a nagy durranás.
2011. dec. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
42%

"főleg ha lesz második generáció"

Lesz, ez tuti.

2011. dec. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!