Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam be a routert?

Hogyan állítsam be a routert?

Figyelt kérdés

Hello!

Kollégiumban lakok, ahol a netet kellene valahogyan megoldanom. Van WLAN, ami nagyon lassú, le van terhelve, vagyis 16- és éjjel 1 között lehetetlen rajta netezni. Kábellel viszont nagyon, van egy 1db kábel a szobában, aminek az a hátránya, hogy nagyon rövid és hárman vagyunk rá. Ha bedugom azt az igen rövid kábelt a gépe, azonnal lesz internet, és igen gyors.

Van egy D-Link DI-624 típusú routerem, igen, nem mai darab. Ezzel elvileg meg lehetne csinálni, hogy szétosszam ezt a netet.

Ahhoz, hogy netem legyen, meg kellett adnom néhány dolgot, a hálózati kártyák mac címét, ez alapján enged fel a hálózat, és ez alapján osztja ki az IP címeket.

Ha bedugom azt az igen rövid kábelt a gépe, azonnal lesz internet, és igen gyors.

Megcsináltam azt, hogy a kábelt bedugtam a router WAN helyére, majd beállítottam Dynamic IP Addressként a netet, pusztán az én lan kártyám mac címét kellett megadni, és lám, jött is a net.

AZonban ezzel az a probléma, hogy ha szobatársam rákapcsolódik a routerre, neki is lesz netje, nem ez a probléma, hanem az, hogy az én IP címemet használja, az én nevemmel együtt, (vagyis 3 gépre oszt ki a router 1 IP címet) ami a koli szabályzata szerint tilos, nem akarom, hogy banoljanak, sőt azt se, hogy ha ő csinál valami hülyeséget, akkor majd én szívjak emiatt.

Kérdés: hogyan lehetne ezen a routeren megoldani a netet úgy, hogy mindenki a saját IP-jét használja? Persze elvileg egy switch-csel könnyebb lenne, de olyanom nincs, nem is lesz, nem akarok érte pénzt adni.

Elvileg a routert is be lehet tenni switch módba.


2011. nov. 23. 19:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!