Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ra feltöltött képek...

Pendrive-ra feltöltött képek mennyire maradandóak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van jópár számomra nagyon fontos kép, amit sokáig meg szeretnék őrizni. Gépen nem akarom tárolni, mert ki tudja,elveszik, vagy ha szervízbe kerül a gépem esetleg, akor nem szeretném ha ezeket a képeket nézegetnék, CD-re vagy DVD-re ha kiírom akkor lehet hogy pl 5 év múlva már nem olvassa a gép,lejátszó stb.

Ha veszek egy megbízható minőségű pendrive-ot, és csak ezeket a képeket tenném rá, akkor mennyire lesznek maradandólk a képek? Lehetséges hogy erről is egy idő után törlődnek vagy hasonlók?


2009. máj. 10. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azért kiírnám egy jobb minőségű DVD lemezre is, a pendrive-ok viszonylag megbízhatóak, bár semmi sem tart örökké. Lehet hogy 5év múlva már USB port sem lesz mert felváltja valami szebb-jobb technológia, szóval én azért ennyire hosszútávra nem terveznék.
2009. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jópár évig biztos nem tűnik el, és dvd-vel se biztos, hogy jobban járnál! Igaz hogy 24x-es írásnál, de nekem 2 év alatt olvashatatlan lett, és egy darab karc nem volt rajta, nem csak 1 dvd, vagy 10-15, mindenféle márka, volt phillips is.


De valószínű hogy lassab írással tovább bírja.

de szvsz egy jobb pendrive-al jobban jársz

2009. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 11. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is van jópár pótolhatatlan képem, ezért én DVD-RAM-ot használok. Ezt nem minden író ismeri föl, ha tényleg nagyon fontos, megéri beruházni egy olyan íróba, ami kezeli (Átlagos az ára!). A DVD-RAM NEM egyenlő a DVD-ROM-mal, az utóbbi a hagyományos (újra)írható lemez, a RAM pedig hasonló a vinyóhoz, akár milliószor is fölülírhatod, azonnal felszabadul rajta a hely, nem kell miatta formázni. Az adatokat sokkal jobban őrzi, mint a sima DVD. Én LG meghajtót használok, úgy tudom, az LG minden írója ismeri a DVD-RAM-ot, persze vannak más márkák is. Épp olyan árban van, mint a többi író, a Panasonic lemez pedig a Media Marktban 750 Ft. Ha kiszámolod, rájössz, hogy drágábbra jön ki x évente újra kiírni. Hátránya: Nem minden asztali lejátszó kezeli. Ha rászánod magad, érdemes picivel többet fizetni a dobozos íróért, mert az tartalmazza a RAM-hoz szükséges szoftvert, anélkül meg nem mész sokra...


A pendrive-omról már tűntek el dolgok (képek is), pedig Kingstont használok, nem valami névtelen kínai csodát. Végülis a pendrive hordozható adattároló, nem pedig végleges tár, bár azért még nem kellene feledékenynek lennie. A vinyón sem biztonságos tárolni, mert akár egy jólirányzott vírus is elintézheti.

De addig is ajánlok egy programot, amiben beállíthatod, mely mappákat tartsa szemmel, nehogy engedély nélkül variáljon valami vírus, vagy akár tévedésből is törölhet az ember valamit. A progi neve: System Protect, azok fejlesztik, akik a Spyware Terminatort. És a rendszert is szemmel tartja, de ez NEM helyettesíti a vírusirtót! a "Protection mode" fülön érdemes az "Ask mode" beállítást választani, így személyesen ellenőrizheted, melyik progi variál valahol. Persze a legtöbb nem gond, mert a Windows dolgozik és él, ez pedig fájlok módosítgatásával jár. Akkor ideális, amikor "szűz" Windows-ra tudod rakni, de bármikor telepíthető.

2009. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is a kimerítő választ, utánnajárok a dolgoknak.
2009. máj. 12. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
érdemes beruházni szerintem egy külső winyóra,biztos ami biztos!
2009. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!