Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet/kell a VGA-t...

Hogyan lehet/kell a VGA-t tuningolni?

Figyelt kérdés

Egy Sapphire 6850 1GB kártyáról van szó,referencia modell. Hogyan illetve milyen programmal lehet kicsit tuningolni? Lehet egyáltalán? Mire kell odafigyelni? Úgy kell mint a CPU-t,figyelni kell a feszültséget is,stb? Nem értek hozzá,csak olvasgattam már hasonlót,és szeretném tudni mit lehet kihozni a kártyából.

Valaki megtudja mondani mit jelent pontosan a moddolás? Mely kártyákkal lehet/érdemes ezt elvégezni?


Lenne még egy kérdésem... a fenti kérdésben szereplő kártya hova,milyen kategóriába sorolható?


Sok kérdés,bocs!

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. nov. 16. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A kártya erős középkategóriás...Annak a felsőbb régiója.


Tuningolni a driverével tudod, csak engedélyezni kell azt valahol, aztán lesz olyan a vezérlőpanelen, hogy GPU belállítások megadása, vagy valami ilyesmi... Itt katt a lakatra, el kell fogadni egy szerződést, aztán hajrá. Én anno az MSI 6850-emből 850 MHz GPU-t, és 4200 MHz RAM-ot tudtam kisajtolni fesz emelés nélkül!

De azt tudd, hogy a garanciának annyi, ha a tuning miatt megy tönkre a kártya.


Sok Sikert!

2011. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nem vagyok nagy tuning barát egyébként,nem is érdekel,csak szeretném megtudni hogy mit tud a kártya.

2011. nov. 16. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbben régebbi kártyákat a RivaTuner nevű programmal lehet

Újabb kártyáknál a gyártó szokott hozzá adni valami progit

Vagy VGA Bios módosítással (de szerintem az utóbbit hagyd ha már ezt a kérdést fel kellett tenned)


Sajnos csodát ne várj valahol el lehet érni 10-20 %vagy nagyobb gyorsulást de sajnos tapasztalatom szerint ez ritka

általában gyári hűtéssel csak minimális gyorsulást lehet elérni tehát hosszú távon nem kifizetődő ha gyengének érzed a kártyát akkor már nem segít rajt sokat

2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Vagyis ha jól értem olyan mint a cpu tuning? Kell hozzá jobb hűtés a gyárinál?

Meg vagyok elégedve a teljesítményével,nincs vele bajom. Igazából csak kíváncsi lennék rá,hogy mennyi plusz van még benne,ha van... Amint írtam fentebb,nem szoktam "hajtani" a gépet,csak amit alapból tud azt használom ki...

2011. nov. 17. 04:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Hello utolsó hozzászóló vagyok

[link]

nálad erre lesz szükség

2011. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Meglesem! :-)

2011. nov. 20. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!