Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pukkant a vidkártyám kondija,...

Pukkant a vidkártyám kondija, cseréljem? Vagy vegyek másikat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt egy nVidia GeForce 8600GT-m (256MB), nem egy felső kategóriás kártya, elpukkant benne 4 kondi, vagy a táp vágta pofon, vagy amire jobban gyanakszom, a hűtőpaszta.

Amikor leszereltem az aktív hűtést (ugye az a jellegzetes nVidia venti rácsokkal) alatta kicsit meg volt száradva a hűtőpaszta, biztosan ezért dobta fel a talpát.

Vagy eladnám, vagy valamit kezdenék vele, ezért arra gondoltam, veszek rá hűtőpasztát, meg a kondikat kicserélném, nem lehet egy nagy cucc, két helyen van ugye odaforrasztva, a forrasztások mellett nincs olyan amit megsérthetnék, legalábbis nem közel. A kérdéseim:


-Ajánlott ez? Szerintetek kicseréljem benne a kondikat?

-Ha igen, honnan juthatok hozzájuk? (a mostani kondikra sorolom mi van ráírva: [4 pukkant ki, 2 ilyen 2 olyan] az egyik fajtára ami eldurrant -> FZ77, alatta 1000, és ez alatt 6,3V ; a másik fajtára -> FZ77, alatta 470, és ez alatt 16V ; ja és ilyen kék színű az egyik oldalán a tetején.. be is linkelek egy képet hogy lássátok: [link] <--bár ez egyáltalán nem az a fajta, de legalább látjátok a kondikat. fogalmam sincs h elektrolit vagy polimer az a gáz.)

-És ha nem, akkor milyen videokártyát ajánlanátok 20k körül? Ehhez inkább megadom a rendszerem: -Alaplap: ASRock ALiveNF6G-VSTA (Busz típusa [már ha fontos]:AMD Hammer);-2Gb RAM ; -400W Codegen táp, és CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+ ...A többi gondolom nem fontos.. annyi hogy Windows XP-m van, asszem 32-bit, sp3.


Előre is kösz. Remélem semmit sem hagytam ki!


2011. nov. 7. 20:29
 1/3 anonim válasza:
Szerintem vegyél újat. Egyre olcsóbbak, és sokkal erősebbek, mint az említett. Csomó baj lenne vele, és még akkor is csak működik a kártya, jobb nem lett.
2011. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát igen egy kérdés kilőve. köszi :) ment a thumbup.

azonban milyet vegyek akkor? Mit érdemes (ebbe a konfigba)?

2011. nov. 7. 21:05
 3/3 mate0117 ***** válasza:

szerintem először is egy új tápot, mert a kodegány nem egy megbízható lásd:vga-d elromlott....

szerintem egy 5770/6770-es kéne venni minimum feltéve ha játszol is ha meg nem akkor jó az alaplapba integrált vga is...

2011. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!