Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cseréljem ki a videókártya...

Cseréljem ki a videókártya hűtője? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy "Nvidia Geforce 9800GT 1024mb"-os videókártya van berakva a gépembe egy "CORSAIR CX600"-as táppal.

A gép simán akadozásmentesen és full grafikán elviszi a GTA IV-et, de csak, ha nyitva van a gépház oldala, mert felmelegszik a videókártya. Ha játszom a videókártya jóval hangosabban elkezdi a forgatni ventillátorát és szinte karrogó hangoz ad (lehet, hogy a nyitott házoldal miatt ilyen hangos). Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a megoldás.

Ha kicserélem a hűtőt, ha veszek egy nagyobb házat és, hogy egyáltalán cserélhető-e a hűtője a videókártyának.

Előre is köszönöm!


2011. szept. 6. 12:59
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:

Első körben szerintem nézd meg, nincs-e tele porral az a hűtő. Nyitott gépháznál gyorsan telemegy.


Másodszor nézd meg, hogy a ventilátor csapágyazása nem ment-e tönkre. Ezt úgy tudod megnézni, hogy megforgatod a ventit kikapcsolt állapotban, és ha nehezen fordul, akad, recseg, akkor baja van. Annak olyan simán kell forognia, hogy ha megpörgeted, akkor lásd, ahogy a benne lévő mágnesek megállítják.

2011. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezeket már mind megcsináltam és még szét is szedtem a vidikártyát, hogy kiportalanítsam.

Inkább az a bajom, hogy mintha lassabban forogna a videókártya ventillátora mint a többi...

Nem tudsz mondani nekem egy programot ami méri?

Hallottam, hogy van olyan és keresgéltem is, de sajna 1 órányi keresésből semmi se jött össze :(

2011. szept. 6. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válasz mindent leírt, legelőször tényleg a port nézd meg, mert az könnyen teletömheti.
2011. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Speedfan.
2011. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Msi afterburner
2011. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 7. 06:53
 7/8 Smartguy86 ***** válasza:
A lassú forgás, ahogy írtam is, lehet a csapágyazás miatt vagy a por belement a venti belsejébe is. Az olcsó csúszócsapágyas ventiknél, amik ráadásul magas fordulatra vannak belőve, gyakori, hogy a csapágy tönkremegy. Ha a venti nem fordul simán kézzel való meglökésre, és nem remeg, miközben megáll, akkor ott valami akad és amiatt nem forog jól.
2011. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor megpörgetem semmi baja.

De majd elviszem csak a vidikártyát úgy ahogy van szervízbe, hogy van-e baja, mert lehet, hogy teljesen normális a hőmérséklete, és a ház régi és nem szellőzik rendesen.

2011. szept. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!