Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném húzni a videokártyám...

Szeretném húzni a videokártyámat (MSI R5670 PMD1G/OC) segítettek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy gondom. Szeretném húzni a videokártyámat (MSI R5670 PMD1G/OC). Először próbáltam Catalyst 11.9-ben az Auto-tune lehetőséget, na, ott 20percig csak nyűzte a videokártyát a gép mire beállt erre: GPU: 840MHz (alapból 800) és Memória: 1050MHz (alapból 950). Na, most Far Cry 2-ben akartam én ezt kipróbálni, de hamar rájöttem, hogy mikor a játék még képet se adott már szürke képernyő és lőhetem újra a gépet. Úgy gondoltam, hogy valahogy feszültség emelés kellene a videokártyának, így hát feltettem a sokak által dicsért MSI Afterburner-t. na, ott 1-2 órás szenvedés árán rájöttem, hogy a max, amit így ki tudok belőle csikarni, az GPU: 850MHz, Memória: 989MHz és ehhez mindössze 10mV-al kellett a feszültséget emelni. Ez az emelés durván 1-2 fps plusz-t jelent, ahogy próbálgattam. Na, most létezne, hogy ezen a kártyán csak ennyit lehet húzni mikor dobozára is az van írva, hogy Overclock Edition? Meg akkor az auto-tune nem értem mit húzott a memórián 1050MHz-ig mikor nekem csak 989-ig volt stabil 991-nél már akármennyi feszültséget toltam rá kezdte a csíkozást meg stb.. De viszont arra rájöttem, hogy szerintem, amit ott lehet állítani feszültséget az csak a mag, azaz a GPU feszültsége mivel csak ahhoz kellett állítani és az van odaírva, hogy Core Voltage. Na, most azt szeretném kérdezni, hogy bárkinek van valami tapasztalata ezzel a kártyával kapcsolatban és létezne, hogy ez csak ennyit bír húzásban? Mert akkor tényleg nem értem, hogy Auto-tune-al hogy húzhatta fel a gép 1050MHz-ig a memóriát. Köszi előre is a válaszokat.
2011. nov. 3. 09:12
 1/5 A kérdező kommentje:
ja meg az nem tetszik nekem, hogy Everest valódi órajelnél még ha hajtom is a videokártyát azt írja hogy 494MHz(QDR) eredeti: 950MHz. Most ez program hiba lenne vagy mi? mer 950-ről én 989-re toltam fel és mégis ezt írja
2011. nov. 3. 09:27
 2/5 A kérdező kommentje:
sőt most igy is próbáltam de meghalt xDDD szal mindent vissza eredetire vki nemtud segíteni?
2011. nov. 3. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyárilag emelt órajelekkel rendelkezik. Ezt már nem nagyon kéne/lehet húzni.
2011. nov. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azt tudom ezelőtti videokártyám egy MSI RX3850-es volt de azt mégis sikerült minden fesz. emelés meg ilyenek nélkül 300-400MHz-t húzni ugy hogy nem volt semmi baja gondoltam hátha ezt is :)
2011. nov. 4. 23:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Everest jól írja, te a lehetséges maxot állítottad feljebb, persze ő csak a 2D-s memó. feszkót közölte veled. Pontos adatért a GPUZ-t ajánlom, pesze vannak jobb, pontosabb adatokat adó progik.
2011. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!