Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 64 KB cpu benchmark szerint...

64 KB cpu benchmark szerint 32 KB-on működik, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj a Bios-ba és ha nem értessz hozzá, kapcsolj be minden "cache"-t. Konkrétan ilyesmit keress: Internal cache, External cache, Enable L2 cache, Bios cacheable, stb.
2011. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, azt nem írtam, hogy laptopról van szó, nincs a biosban ilyen beállítási lehetőség, de közben rájöttem, hogy 32kb adat+ 32kb kód..az 64:)

Azt nem tudod véletlenül, hogy 2Ghz CPU-s laptop 4gb ram(+ 512mb videokártya) jobban járna 32bites op.rendszerrel? Azt olvastam, hogy ha a cpu és a videokártya is 64bites, akkor sokkal jobban melegszik, ha 32bites rendszer van rajta, ezért 64bitest tettem rá, de már elbizonytalanodtam, hogy mi lenne jobb a cpu-nak! Szeretném, ha minél kevésbé melegedne, köszönöm előre is, ha válaszolsz, vagy valaki!

2011. nov. 7. 07:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tegnap kipróbáltam egy 64bit-es XP-t (csak sajna angol, merthogy XP 64bit-en csak angol verzióban található). Tapasztalataim szerint a 64bit-es rendszer kíméletesebb a procival, a winyóval meg mindennel. Melegedést nem tapasztaltam az átlagosnál. Ahhoz, hogy a RAM-odat maxra kihasználhasd, 64bit-es kell, de a 32-es is elég jó. Ha attól félsz, hogy jobban fog melegedni, tegyél bele egy jobb hűtést. Nem drága, nem nehéz beletenni, és olyan op.rendszert teszel rá, amilyet szeretnél. Egyébként ismétlem, ha a procid támogatja a 64bit-et, használj olyat. Sokkal gyorsabb lesz a gép, de ha véletlen nagyobb melegedést tapasztalsz, akkor jöhet egy jobb hűtés. Konkrétan nem hinném, hogy a bit-ek különbsége bármilyen gondot okozna. Ha tényleg 64-esre váltasz, Windows 7-et ajánlom. abból is az Ultimate-ot, de Vista-t SOHA, mert lassú mint a halál, és az tényleg kínozza a procit. Szóval a proci cache valahogy így működik: L1-adat(32kb), L1-kód(32kb), L2- ezt használja a gép pluszban, szóval ezt is írnia kell valahol, merthogy ez számít. A másik kettő csak az általános működésre kell.
2011. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!