Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cooler probléma. Szerintetek?

Cooler probléma. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja vettem egy Arctic Cooling F8 Pro TC típusú ventit a gépembe. Az a probléma jelentkezett (nem mindig), hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor a venti nem kezd el pörögni, csak ha meglököm kicsit! Néha csinálja csak ezt, mert van amikor jó. Vigyem vissza és cseréletessem ki vagy van erre valami megoldás?
2011. okt. 16. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A venti rendesen kap áramot? Nem csak félig lett rákötve a csatira?
2011. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rádugtam rendesen.. Szerintem azzal nincsen gond! Biosban néztem, de elvileg minden rendben van az áramellátással is!
2011. okt. 16. 18:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy BIOS-ban a SysFAN-ra 0 RPM-et ír ki, pedig forog... Nem érzékeli??? Hogy lehet ez?:O
2011. okt. 16. 19:08
 4/6 Panda Péter ***** válasza:
a TC néha csinál ilyet, mert hőmérséklet vezérelt. ergo, ha az érzékelő körül nincs, meleg, nem fog forogni. ha külön kábelen kivezethető az érzékelője (általában is kis zöld csepp-szerű cucc), akkor azt vezesd valami hőforrás, pl a proci közelébe. ha a ventitestre van rögzíte, akkor így jártál, csak akkor kezd el forogni ha a gépházban "felforrósodik a helyzet".
2011. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
uhh erre nem is gondoltam! Köszönöm;)
2011. okt. 16. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
TC rövidítés = Temperature Controlled. Tehát ahogy előttem is írták a hőmérséklet függvényében kezd el pörögni.
2011. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!