Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus F5 laptop (3 éves)...

Asus F5 laptop (3 éves) bootolás közben lefagy. Miért?

Figyelt kérdés

Amikor bekapcsolom bejön az ASUS logo és utánna le is fagy rögtön "Initializing USB controllers.." résznél, de ha kicsit várok vele s utánna indítom akkor be boot-ol s a windows-t is betölti csak utána fagy meg. Mielött ez a hiba előjött kilett belőle véve a ventilátor illetve a hozzá vezető réz alkatrész (nem tudom mi a pontos neve) portalanítás céljából mivel nagyon melegedett s le is állt a gép játékok futtatása alatt.

Nem tudom h fontos-e de van egy ismeretlen USB eszköz is az Eszközkezelő/USB vezérlők között, ami eddig nem volt.

Szerintetek mi lehet a gond? Hardver/szoftver vagy Usb-nél purcant ki valami?


2011. szept. 20. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

első ami beugrik ilyenkor a proci zsír.

újra is hővezetőpasztáztad a bordát, mielőtt visszatetted, vagy AHS, majd lesz valahogy alapon? mindent megfelelően raktál bele vissza, minden jól érintkezik? kb ezek miatta hibák miatt nem ajánlott laikusoknak szétszerelni a kompakt számítógépeket, mert legtöbbször ez a vége a dolognak. ez nem asztali gép, amiben van hely, mozgástér...

2011. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen újra volt hővezetőpasztázva, mivel az eredeti nagyon rá volt száradva. (az el lett távolítva, kontaktspray-vel pucoltam le) minden rendben érintkezik, jól is van összerakva.

Ma reggel "hidegen" elsőre elindult, de utána ismét fagyott bekapcsolásnál.

2011. szept. 21. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
ez hűtésprobléma lesz, vagy valamit ledörgöltél a kontaktspray-zés közben.
2011. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ez a baja akkor ventilátor+hűtőtönk csere megoldhatja a problémát?
2011. szept. 21. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
valami miatt nem adja át a hőt a procc a bordára. ne cserélgess alkatrészeket, ha még azt se tudod mi a baja. nézd meg miért nem megy át a hő a bordára.
2011. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nyúlok hozzá, bevittem egy szervizbe. De még egyenlőre ott sem tudják h mi lehet a baj. A ventire gyanakodnak mivel nem pörög fel bekapcsolásnál (elvileg fel kellene).
2011. szept. 21. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
visszadugtad az alaplapra a venti vezetékét?!
2011. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!