Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internet probléma! Hol szúrtam...

Internet probléma! Hol szúrtam el?

Figyelt kérdés
Szóval van egy normális gépem (internettel). Ma vettünk a bátyámnak egy másik gépet, amit újratelepítettem mert német nyelvű volt. Gondoltam kipróbálom hogy viszi-e a netet. Hát jah, ez eddig rendben is van. A bátyámé tökéletesen vitte, de mikor visszadugtam a kábelt az enyémbe, egyszerűen nem volt net. A tálcán a hálózat ikonnál sárga háromszög van, a javítás sem működött. Azt írja ki: "Nincs kapcsolat vagy korlátozott.". Megnéztem mindenhol a számítógépen, eszközkezelő, diagnosztikai eszköz, de sehol semmi. De ha a bátyám gépébe dugom, semmi probléma, ott még mindig van net. Ezt a kérdést is a bátyám gépéről írom és nem tudom mit csináljak az enyémmel. Ti mire tippeltek, mi a probléma? Mit tudtok tanácsolni a probléma megoldására?
2011. szept. 1. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

gondolom nincs routered.


amikor átdugtad a kábelt a másik gépbe, akkor a hálókártya mac címe is változott, a szolgáltató pedig egyszeri gépcserének értelmezte.

most egy darabig nem engedélyeznek újabb gépcserét, hogy meddig, azt az ügyfélszolgálaton tudhatod meg.


megoldás:

vennetek kell egy routert.

a router WAN portjába tedd a mostani internet kábelt. A további négy valamelyikébe csak a bátyádét tedd, és arról a gépről konfiguráld be a routert. (lemásolja a bátyád mac címét). Ha mindez sikerült, már te is bedughatod az új routerbe a saját gépedet.

2011. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
LAT-SAT-os internetem van, egy modemmel. Ha veszünk mégegy modemet (mert amúgy is kell venni), akkor az működni fog az enyémmel? Nem kell azért dupla havidíjat fizetni? Lényegében azt szeretnénk megoldani, hogy mindenkettőnknek legyen netje. Tudom, el is lehetne osztani, de akkor fele-fele lenne a netsebesség. Tehát akkor az új modemmel működni fog az enyém?
2011. szept. 1. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

ha még egy modemet vesztek, akkor duplaannyiba fog kerülni, vagy annyiba, amennyit mond a szolgáltató. Ha egy antennával fogjátok használni a két modemet, akkor is le fog csökkenni a sebesség...


a router nem csinál fele-fele osztást. létezik QoS, meg a routerek általában kiosztják egy gépre is a teljes sávszélességet, ha a többi éppen nem csinál különösebb hálózati forgalmat.

2011. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Figyu csak. Most hogy írtad ezt a QoS-t eszembe jutott hogy amikor raktam fel a bátyám gépét, a hálózati beállításoknál kivettem a pipát, a QoS csomagütemező elől. Mit gondolsz lehet ennek köze a történtekhez? Azzal javítani lehet a problémát, ha újra feltelepítem a bátyám gépét QoS csomagütemezővel?
2011. szept. 1. 21:21
 5/5 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, kellett várni 6 órát az újracsatlakoztatásig.
2011. szept. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!