Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internet probléma! Ötletek?

Internet probléma! Ötletek?

Figyelt kérdés

Rengetegszer ledobál az internet és újra kell hozzá indítanom a routert és a modemet is hogy visszajöjjön.

Kicseréltem a routert vettem egy vadonatújt routert és amit hozzá adtak switch kábelt használom. Felhívtuk a szolgáltatót és azt mondták hogy ilyet még nem jelentettek.


2011. máj. 2. 20:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt a kérdésből, hogy a modem lehet a rossz vagy a WAN kábel?
2011. máj. 2. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a géped a rossz. De erről magad is könnyen meggyőződhetsz pl egy kölcsön lapival. Ha azt nem dobálja le ,akkor egyértelmű ,hogy a géped a hunyó.
2011. máj. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A másik gépet ami rá van kötve a routerre is ugyanugy ledobja és mikor itt van ismerős laptoppal beleköti a switchét a routerünkbe őt is ugyanugy ledobja.
2011. máj. 3. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:

" ismerős laptoppal beleköti a switchét a routerünkbe "


Ez a rész meglehetősen zavaros,de mi van ha kiiktatjátok próbára a routert,és egy gépet közvetlenül a modemre dugtok rá ? Ha a hibás router miatt dobál le ,akkor a direkt netkapcsolatnál jónak kell lennie,és máris megszünt a ledobálás.Mert most még azt sem tudjuk,hogy a 3 közül (net,modem,router)mi is a rossz.

2011. máj. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam közvetlenül is, de úgyis ugyanúgy ledobált..
2011. máj. 4. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondhattad volna előbb is.


Ha lefuttatod ezt,mit mutat ?

[link]


És ez ?

[link]

2011. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A speedtest.net:

Ping 26ms

Download Speed: 6.65 Mbps

Upload Speed: 0.54 Mbps

A második pedig: 100 küldött 100 fogadott 0 vesztett

minimum: 20ms, maximum: 23ms, átlag: 20ms

2011. máj. 4. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van a neted . Nem a szolgáltatódnál kell keresni a hibát(mert ott nincs),hanem a gépeiden.
2011. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nemrég megkérdeztem egy informatikus ő azt javasolta hogy cseréltessem ki a WAN kábelem a szolgáltatóval mert azt állítolag ingyen meg kell csinálniuk.
2011. máj. 4. 21:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az a wan kábel ? Az a 200 Ft-os utp,rj45-ös madzag ? Mert ha igen, akkor nagyon nem értelek . Kérhetnél kölcsön is egy ilyent és legalább kiderülne,hogy tényleg ez okozza e a hibát.
2011. máj. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!