Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Samsung SP2014N-el adatmentés...

Vass Bálint kérdése:

Samsung SP2014N-el adatmentés hiba esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy hatalmas nagy problémám, mégpedig:

a múlt héten, egyszer akartam volna bekapcsolni a gépet, de ő nem szeretett volna bekapcsolni rendesen...Kiderítettem, hogy a vinyóval van gond(kicseréltem egy a kisgépembe lévő 4gigásra, amin csak xp van...) azzal meg elindult a gépem, beléptem a tab-al abba az ellenőrző menübe még a bios kép után, majd ott ezt a kiírást találtam a winyóval kapcsolatban(már amikor felismerte, mert van úgy, hogy abszolult nem is látja): "Pri Slave Hard disk: S.M.A.R.T. Command Failed."


majd még egy picit lejjebb: :Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable but Command Failed.



Lehet-e erről a vinyóról, még adatot menteni?(nagyon sűrűn, hiába van beállítva másodlagosként, nem hajlandó láttatni magát a gépem számára:S)



Köszi!


2011. szept. 1. 06:56
 1/2 mrillegal1 ***** válasza:
smart ot kapcsold ki a bios ban áram kábelt mozgasd meg én is ilyen vinyoval vagyok szerelve jonagyszar ha télleg bedöglik akkor ugyse ezt irja ki hanem hogy hdd error
2011. szept. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahha, értelek, és amúgy ez a smart akármi, ez mi lenne? (meg biosban én nemszeressek túrkálni, meg tényleg nem tudom, hol is kéne kikapcsolnom ezt a smart bigyót. Amúgy ja kábel mozgatásról lévén szó, néha-néha még régebben kidobott ilyen Reboot proper akármit... kikapcosltam, megmozgattam az ide kábelt és utánna legtöbbször működött, de most ez sem segít:S
2011. szept. 1. 07:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!