Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a kettő között?...

Mi a különbség a kettő között? 1333MHz & 1600MHz

Figyelt kérdés

Mi a különbség,mármint miért javasolják inkább az 1600MHz-es ram-okat? Sok konfigos kérdésben látni ilyen kommenteket,csak nem értem,mert az összeállításban szereplő alaplap és CPU nem kezeli a ramokat csak 1333MHz-ig.

Szóval miért éri meg jobban a nagyobb?


Köszi a válaszokat előre is!


2011. aug. 27. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:

266 MHz a különbség köztük, semmi több. A jobban sikerült chipeket magasabb órajeleken árulják, persze ez se mindig igaz.


Sok jelentősége a memória frekvenciájának nincs átlagos használat mellett, inkább memóriaintenzív alkalmazásokban, tömörítés, renderelés, na meg akkor, ha az integrált gpu a rendszermemóriát használja.

2011. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké,ezt értem is,de miért akarnak beletenni nagyobbat ha a cpu nem támogat akkora órajelet? Vagy akkor hogy is van ez? A memóriák max azon az órajelen tudnak üzemelni amit az alaplap és a proci enged nem?


Bocs de kezdő vagyok a témában...

2011. aug. 27. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:

"a cpu nem támogat akkora órajelet?"


Olyan nincs, a memória olyan órajelen megy, amilyenre állítod. Vannak antituning cuccok éppen (pl. Core i3 és a H67-es alaplapok) ahol az ilyesmi nem működik, de a P67-eseknél és az összes AMD cuccal mennie kell a magasabb órajelű memóriáknak is.

2011. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagy teljesítményű gépekben levő processzor (cpu), ami szinten magas órajelen ketyeg,(és persze akkor ebből kifolyólag az alaplap is, mert nagy teljesítményű cpu-knak más a foglalata az alaplapon) ki tudja használni az 1600 mhz es ramokat, viszont egy kevésbé erős cpu nem "tud mit kezdeni" az 1600 mhz sel, oda bőven elég a 1333 mhz.

Tehát összefoglalava az a különbség, hogy :

nagy teljesítményű cpu hoz 1666 mhz-s ram való, mert ki tudja hasznáni.

normál processzornak(szerintem az összes proci idetartozik, kivéve talán valami Core i7 Extrem Editiont) bőven elég a 1333. Szóval nem nyújt semmi eget rengető különbséget a nagyobb mhz-en müködő ram, nem éri meg drágábban azt venni.

Igazából a fizikai működésüket figyelembe véve sokkal bonyolultabb mint itt ahogy lebutítva leírtam, de alapjában véve így megérthető.

2011. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Érthető igen! Köszönöm!


Itt egy link egy cpu-ról: [link]


Szóval ami nekem nem volt érthető az,hogy a memóry tipes -nél DDR3 1066-1333 van feltüntetve. Ebből azt gondoltam hogy nem engedi majd a magasabb órajelűeket maxon menni.

2011. aug. 27. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a hivatalos memóriatámogatás, ettől még bármilyen memóriát rakhatsz mellé, legfeljebb a bios-ban be kell állítanod, hogy milyen órajelen fusson. Intel laphoz XMS memót keressél, az automatán beállítja magát a bios-ban a megfelelő órajelre és időzítésre.
2011. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 27. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem ehhez rakhatod az 1666mhz eset mert én pl iponról kingmaxot veszek 2x 4gb 1666mhz és darabja csak 6100
2011. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!