Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem hűt rendesen a CPU...

Miért nem hűt rendesen a CPU hűtőm?

Figyelt kérdés

Vettem egy Cooler Master Hyper TX3-as processzor hűtőt és már 4 szer szedtem ki és tettem vissza, de még mindig 55-60 fokos volt a proci. Ez még nem túl jó adat. Szerintem a túl vastag hőpaszta sem lehet baj, bár nem csináltam vastagra.

Mit csinálhatnék még, hogy legalább 40-45 fokos legyen?

Jelenleg egy Intel 1,60GHz-es procim van, de 3,00GHz-eset fogok venni és az nyilván több hőt fog termelni...gondolom én.

Tudnátok nekem segíteni? Esetleg akinek ilyen van, de akinek nem ilyen és van valami ötlete, írja kérem szépen! Köszönöm!


2011. aug. 22. 22:35
1 2
 1/17 Panda Péter ***** válasza:
pontosan milyen proci? az órajel nem mond sokat.
2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Intel Celeron 420 1.60GHz
2011. aug. 22. 22:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Gyári hűtővel újrapasztázás után is 60-70 fokos volt. :S De most ezzel is elég sz*r volt, pedig elég pasztát tettem rá és mindenhol azt olvastam hogy 2 meg 4 magos procikat max. 40 fokra. Akkor az én 1 magos procimat miért nem? és később a 2 magossal mi lesz?
2011. aug. 22. 22:58
 4/17 Panda Péter ***** válasza:

pasztából nem szabad rá sokat rakni, mert rossz a hővezetése, a feladata csupán annyi hogy a felületek közötti egyenetlenségeket kitöltse (bár a problémádat nem magyarázza, mert a sok paszta is max pár fokot dob a hőmérsékleten).

próbáld frissíteni az alaplap bios-t, az is lehet hogy félremér a deszkád, mert azért ennyire nem rossz hűtő a tx3. biztos rendesen rögzítetted?

2011. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
persze rendesen, akkor kipróbálom a vékony pasztázást és akkor a hűtő aljára rakom, nem a proci tetejére, mindig féltem frissíteni a BIOS-t nehogy elrontsak valamit
2011. aug. 22. 23:03
 6/17 A kérdező kommentje:
LGA 775-ös foglalat
2011. aug. 22. 23:03
 7/17 A kérdező kommentje:
már rákerestem a gyártó honlapján az alaplapra, csak nem tudom milyen frissítést töltsek le, mert van nagyon sok fajta BIOS frissítés, ebben tudnál még segíteni?
2011. aug. 22. 23:05
 8/17 Panda Péter ***** válasza:
lap típusa? általában le lehet tölteni programot amivel windows alól egy gombnyomással lehet frissíteni, ha kézzel akarod csinálni akkor meg szükséged lesz egy floppyra/pendrivera. fontos, hogy a firssítés közben nem kapcsold ki a gépet és lehetőleg áramszünet se legyen, szóval ne egy hurrikán közepén kezdjél neki, ezt leszámítva nem lehet gond.
2011. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Gigabyte 945GCM-S2L
2011. aug. 22. 23:11
 10/17 A kérdező kommentje:
esetleg tudsz ilyen progit (ami windows alatt frissíti a biost)?
2011. aug. 22. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!