Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a leggyengébb alkatrész...

Melyik a leggyengébb alkatrész a gépemben, ami miatt lassú a rendszer?

Figyelt kérdés
Van egy Asus P5kpl/1600-as alaplapom, erre gyanakszom, hogy ő a gyenge láncszem. Van egyNvidia Galaxy 9600Gt-m, ő se lehet nagy ágyú, de szerintem picit több van benne. Van egy Intel Dual-Core 2,6Ghz E5300-as procim illetve 4Gb rendszermemóriám Windows 7-el. Egyik alkatrészt hajlandó vagyok cserélni, a leggyengébbet, de nem tudom eldönteni, melyik az. Köszönöm!
2011. aug. 18. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg az, hogy lassú?

Milyen winchester van benne?

2011. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a HDDre lennék kíváncsi hogy hány rpmes..ha 7200 akkor a CPUt cseréld ha 5400rpmes akkor a vinyót.Amúgy ezt nem érdemes fejleszteni..max a HDDt mert azt később is feltudod használni de ez már halott foglalat.
2011. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt alaplap jó esetben nem szól bele a teljesítménybe, azt inkább a rá aggatott hardverek határozzák meg. A lassulásod lehet szoftveres is, egy registry tisztítás, töredezettség mentesítés nem árt néha. A merevlemez sebessége is számít, de azért nem hiszem, hogy nagyot ugrana a felhasználói élmény egy cserétől, hacsak nem SSD-t vesz az ember (Én a WD Black-től se esetem hanyatt, pedig elvileg jóval gyorsabb, mint az előtte használt vinyóm). A CPU és a VGA felett is eljárt már az idő, de ez attól is függ, hogy mire használnád és továbbra is kérdés, hogy gyakorlatilag hol érzed lassúnak a gépet.

Alaplapot biztosan nem cserélnék benne...vagyik csak úgy, hogy újabb foglalattal és procival (na meg akkor memóriával is) együtt (Lga1155 vagy AM3+).

2011. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem voltam gépközelben, hogy reagáljak, most már igen! :)

Először is köszönöm a válaszokat. Másodszor pedig olyan játékokra gondolok, aminek bőven futnia kéne a gépemen, mivel a videokártyám és a processzorom is jóval a minimum fölött van, és generációkkal régebbi kártyákon ismerőseimnél ezek a játékok jobban futnak.


9600 RPM-es a vinyó, ha minden igaz, de erre már nem emlékszem pontosan, annyi biztos, hogy SATA.

2011. aug. 19. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább 5600rpm?
2011. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem, 7200-as és 64Mb Cache-e van
2011. aug. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!